Australian Open: Radwańska i Kubot w II rundzie!

Do kolejnej rundy turnieju rozgrywanego w Melbourne Park awansowali: Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot. Młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula nie sprostała rozstawionej z nr 1 Serenie Williams.

Sklasyfikowana na 10. miejscu w rankingu WTA Radwańska nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Niemki Tatjany Malek. Polka od początku spotkania narzuciła tempo wydarzeniom. Już w drugim gemie popularna "Isia" przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 2:0. Ostatecznie partia otwarcia zakończyła się sukcesem Radwańskiej 6:1. Drugi set to już całkowita dominacja Polki, która nie pozwoliła rywalce zdobyć ani jednego gema (!). Ostateczny wynik meczu: 6:1, 6:0. Pojedynek trwał zaledwie 52 minuty.

Problemów z przebrnięciem do kolejnej rundy nie miał także Łukasz Kubot. Polak pokonał Niemca Mishę Zvereva 6:3, 6:3, 6:3. W pierwszym secie byliśmy świadkami obustronnych przełamań serwisowych. Więcej zimnej krwi zachował Polak, który po 34 minutach prowadził 6:3. W drugim i trzecim secie również dominował Kubot. I to on po trwającym godzinę i 41 minut meczu awansował do II rundy wielkoszlemowego Australian Open.

Z dalszej rywalizacji na australijskich kortach odpadła Urszula Radwańska. Krakowianka uległa najwyżej rozstawionej Serenie Williams. Pojedynek był dość jednostronny i zakończył się wygraną Amerykanki 6:2, 6:1.