Australian Open. Radwańska idzie jak burza! Polka w III rundzie!

Agnieszka Radwańska okazała się lepsza od Johanny Larsson ze Szwecji. Polka z łatwością wygrała mecz II rundy, który trwał zaledwie 44 minuty.

Byliśmy świadkami jednostronnego pojedynku na Rod Laver Arena. Agnieszka Radwańska z łatwością zdobywała punkty, a jej rywalka niewiele miała do powiedzenia. Larsson w całym spotkaniu wygrała tylko 16 piłek.

Już od początku widzieliśmy, że Szwedka nie radzi sobie najlepiej. W 8. minucie Radwańska wygrywała 3:0. Pierwszą partię meczu Radwańska wygrała bez straty gema - po zaledwie 23 minutach.

W drugiej części spotkania Larsson zapisała na swoim koncie tylko jednego gema. Potem Szwedka najwyraźniej już nie wierzyła, że może odwrócić losy tego spotkania. Radwańska z łatwością wygrywała kolejne piłki, a Larsson od stanu 1:1 zdobyła jeszcze tylko... jeden punkt. Rywalka Polki w całym meczu II rundy Australian Open popełniła aż 22 niewymuszone błędy.

– Nie spodziewałam się oczywiście, że to potrwa tak krótko. Co prawda już wcześniej wygrywałam z Larsson, ale każde spotkanie jest inne. Dlatego cały czas byłam skupiona i pokazałam dobry tenis. Jest bardzo gorąco, więc istotne, żeby kończyć mecze możliwie szybko. Mnie się to udało i bardzo się cieszę. A teraz czas na odpoczynek - powiedziała Radwańska tuż po zakończeniu spotkania.

W sobotę Agnieszka powalczy z Amerykanką Varvarą Lepchenko.

Polka dotychczas dziewięć razy brała udział w Australian Open. Najlepszy wynik osiągnęła w ubiegłym roku, kiedy awansowała do półfinału.