136756 miejsce

Australian Open: Woźniacki lepsza od Woźniak

Obie młode, o podobnie brzmiących nazwiskach i polskich korzeniach. Jednak zwyciężczyni tego pojedynku mogła być tylko jedna. Do drugiej rundy turnieju w Melbourne awansowała Carolina Wozniacki.

/ Fot. RANCIS R. MALASIG /PAPPoczątek spotkania był dość wyrównany. Obie tenisistki pewnie wygrywały przy własnym podaniu, a kibice byli świadkami interesujących wymian z głębi kortu. Przełamanie nastąpiło w szóstym gemie, kiedy po fatalnym błędzie Kanadyjki przy siatce, Dunka objęła prowadzenie 4:2. Na niewiele zdały się próby odrobienia strat przez Woźniak, bowiem set otwarcia padł łupem Woźniacki z rezultatem 6:4.

Druga partia to już absolutna dominacja Caroliny, która objęła prowadzenie 4:0. Mimo iż kolejne dwa gemy wygrała Woźniak to już po godzinie i 20 minutach gry na tablicy widniał wynik 5:2 dla Dunki. Carolina Woźniacka zdobyła upragnionego gema wygrywając tym samym cały mecz 6:4, 6:2.

Rywalką sympatycznej Dunki w następnej rundzie będzie zwyciężczyni pojedynku Tamira Paszek-Julia Goerges.