Facebook Google+ Twitter

Australijczyk Darcy Ward mistrzem świata juniorow na żużlu

Darcy Ward na torze w chorwackim Gorican wywalczył tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów. O srebrnym medalu zadecydował bieg dodatkowy, w którym wygrał Jurica Pavlic przed Patrickiem Hougaardem i Taiem Woffindenem.

 / Fot. Fot. Wojciech KardasZ Gorican bez medalu wracają reprezentanci Polski. Najlepiej z trójki biało-czerwonych wypadł Maciej Janowski, który był piąty. Wrocławianin w jednym z biegów zanotował upadek i został wykluczony z powtórki. Gdyby nie to zdarzenie, Polak miałby ogromne szanse na zwycięstwo. Siódma lokata przypadła Grzegorzowi Zengocie, 14. był Michał Mitko.

Zawody w Chorwacji były bardzo wyrównane i obfitowały w mnóstwo upadków i wykluczeń.
Od początku wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli o każdy punkt. Ton rywalizacji nadawali Austalijczyk Darcy Ward który samodzielnie prowadził po trzech seriach startów, Patrick Hougaard oraz zawodnik gospodarzy Chorwat Jurica Pavlic. W osiemnastym biegu Ward, zajmując drugie miejsce za Woffindenem, został zwycięzcą zawodów.

Po rozegraniu regulaminowych dwudziestu biegów okazało się, że trzej zawodnicy: Jurica Pavlic, Patrick Hougaard i Tai Woffinden uzbierali po dwanaście punktów.

O srebrny medal trzeba było rozegrać bieg dodatkowy. Była to kapitalna walka od pierwszego łuku Pavlicy z Hougaardem, z której zwycięsko wyszedł na co dzień startujący w leszczyńskiej Unii Jurica Pavlic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.