Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16673 miejsce

Australijski pisarz Richard Flanagan otrzymał Nagrodę Bookera

Richard Flanagan otrzymał Nagrodę Bookera. To prestiżowy brytyjski laur przyznawany autorom anglojęzycznym. Nagrodzona książka nosi tytuł "The Narrow Road to the Deep North".

https://flic.kr/p/gvFBeu / Fot. Mosman Library/Author talks 005/CC-BY 2.0Richard Flanagan jest trzecim Australijczykiem, który otrzymał nagrodę The Man Booker Prize for Fiction - podaje Polskie Radio. Laureat otrzyma 50 tys. funtów.

Książka "The Narrow Road to the Deep North" ("Wąska droga na głęboką Północ") zainspirowana została przeżyciami ojca autora, który był jeńcem wojennym i pracował na budowie kolei birmańskiej. Tej samej, którą przedstawiono w filmie "Most na rzece Kwai". Archie Flanagan zmarł, mając 98 lat w dniu ukończenia powieści syna.

"Po prostu nie można tej książki odłożyć. A kiedy się jednak odłoży, nie można jej tak od razu podjąć, wymierza tak mocny cios. To potężne pisarstwo" - twierdzi juror Nagrody Bookera A. C. Grayling.

Nagroda Bookera przyznawana jest od 1969 dla anglojęzycznych pisarzy ze Wspólnoty Narodów oraz Irlandii. W bieżącym roku rozszerzono formułę o Amerykanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.