Facebook Google+ Twitter

Austria. Boa dusiciel wybrał wolność, pyton jej nie posmakował

Mieszkańcy austriackiego Grazu są sparaliżowani strachem - trzymetrowy boa dusiciel uciekł z terrarium. Z kolei we Frankfurcie nad Menem mężczyzna uśmiercił pytona królewskiego.

W austriackim Grazie dwudziestokilogramowy wąż zaatakował swojego właściciela i próbował go udusić. 52-letniemu miłośnikowi gadów udało się uciec z mieszkania. Gdy po kilku godzinach wrócił do domu, węża już nie było. Przypuszczalnie wypełzał z pokoju przez uchylone drzwi od balkonu.

W celu odnalezienia niebezpiecznego zwierzaka zaangażowano trzydziestu policjantów. Wielu zaniepokojonych mieszkańców niemal 300-tysięcznego miasta zabrało swoje dzieci z przedszkola do domu, inni nie pozwolili przebywać swoim psom i kotom w ogrodzie.

Właściciel węża twierdzi, że wcześniej gad dostał zająca do zjedzenia. Według ekspertów nie jest to żadną ochroną przed atakiem ze strony zwierzęcia: "Gady te nie odczuwają głodu ani sytości, pożerają wszystko dopóty, dopóki pokarm nie mieści się już w paszczy" - powiedział Klaus Müller z pogotowia weterynaryjnego.

Z kolei we Frankfurcie nad Menem, pewien nietrzeźwy mężczyzna zadeptał młodego pytona królewskiego na śmierć. Według relacji policji, właściciel wcześniej zabawiał się stworzeniem i wymachiwał nim. Widocznie wężowi ta zabawa nie przypadła do gustu i usiłował ugryźć swego pana.

Atak gada rozzłościł mężczyznę, wskutek czego rzucił go na podłogę i nastąpił nogą na łeb pytona. Właściciel gada będzie odpowiadał za naruszenie prawa ochrony zwierząt.

źródło: de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Boa dusiciel został wreszcie znaleziony. Po tym jak policja i straż pożarna przeszukała miasto i nie narafiła na ślad gada, postanowiono jeszcze raz przeszukać mieszkanie właściciela węża. Boa znaleziono, ukrył się w kuchni. Teraz władze zamierzają sprawdzić, czy zwierzę zostało nabyte zgodnie z przepisami. Właściciel czuje się zawstydzony tym całym zamieszniem, do jakiego sie przyczynił i chce oddać gada do zoo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też tak uważam. Trzymanie dużych egzotycznych zwierząt w warunkach więziennych, graniczy z utratą rozumu. Można to podciągnąć pod znęcanie i dręczenie zwierząt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2010 21:09

Mnie to powala głupota ludzka....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2010 20:30

Dla mnie co najmniej dziwnym jest fakt trzymania (więzienia) w domowym terrarium 3-metrowego gada.
Jakie prawo dopuszcza tak znęcać się nad dzikimi zwierzętami, których miejscem jest ich naturalne środowisko.
W przeciwnym razie nie doszłoby do tak makabrycznego zabójstwa zwierzęcia we Frankfurcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.