Facebook Google+ Twitter

Austria: Choinka dla papieża Benedykta XVI

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 21:20

Choinka, która stanie w tym roku na placu świętego Piotra w Rzymie, będzie darem mieszkanców Dolnej Austrii dla papieża Benedykta XVI. Zwyczaj stawiania bożonarodzeniowej choinki przed Bazyliką św. Piotra i Pawła wprowadził w roku 1982 Papież Jan Paweł II.

Okazały 33-metrowy świerk został wycięty w lasach Dolnej Austrii w pobliżu miejscowości Klostenrat. Drzewo waży dziewięć ton i liczy 120 lat. W sobotę watykańskie drzewko zostało poświęcone w miejscowości Gutenstein. Za kilka dni świerk zostanie przetransportowany do Watykanu na specjalnej naczepie TIRa a następnie przekazany papieżowi przez delegatów Dolnej Austrii 12 grudnia na specjalnej audiencji w Watykanie.

Świąteczna iluminacja na watykańskiej choince zapłonie 16 grudnia. Austriacy darowali już papieżowi Benedyktowi XVI podobny świerk w roku 2005. Bożonarodzeniowe drzewko o wysokości 30-metrów pochodziło wówczas z miejsowości Eferding w Górnej Austrii. W roku 1997 na Placu świętego Piotra stanęła choinka z Polskich Tatr, z zakopiańskiej Księżówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.