Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1463 miejsce

Austria ciekawostki

Niewielkich rozmiarów kraj, w którym ludzie porozumiewają się w języku niemieckim. O jakim mowa? O zamieszkanej przez blisko 9 milionów osób Austrii. Te ciekawostki o Austrii mogą zaskoczyć.

Ciekawostki o Austrii - Prater / Fot. PraterRozprawiając o tym państwie należy napisać o fladze, ponieważ jej historia jest dość ciekawa. Co więcej jest ona jedną z najstarszych na świecie, a już na Starym Kontynencie na pewno. Jej pochodzenie datuje się na 1230 rok. Z powstaniem flagi o kolorach czerwono-biało-czerwonym istnieje pewna legenda. Podczas jednej z bitew, w której udział brał książę Leopold V jego biała zbroja została w całości pobrudzona krwią. Po zdjęciu pasa uwidocznił się na niej biały poziomy pas. Tak miała powstać flaga Austrii.
Co ma wspólnego Terminator z Austrią? To że jest Austriakiem! Znany hollywoodzki aktor grający Terminatora - Arnold Schwarzenegger - narodził się w austriackim Graz. W dość młodym wieku wyemigrował do tego kraju i zrobił oszałamiającą karierą zostają także gubernatorem stanu Kalifornia.
Niewiele osób wie, że spożywane przez wiele ludzi na całym świecie bułki typu kajzerka oraz croissant powstały we Wiedniu.
W parlamencie tego kraju przedstawiciele partii lewicowych przynieśli biały przezroczysty kufer, do którego wrzucają banknoty, w momencie kiedy przemawiają politycy prawicy i według nich kłamią w swoich wypowiedziach. Zgromadzone środki są przeznaczone na pomoc uchodźcom z Syrii.
Oprócz ciekawostek warto także napisać o miejscach godnych uwagi w tym kraju. Jednym z nich jest niewielka miejscowość Serfaus. Słynie ona z malowniczego położenia w otoczeniu gór. Co roku przyjeżdża do niej ogromna rzesza turystów żądnych zimowego narciarskiego szaleństwa. Co więcej, to miasteczko jest w posiadaniu metra o długości 1,1 km składającego się z czterech stacji. Jest to najmniejsze miasto świata z metrem.
Źródło: Austria ciekawostki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.