Austria, Czechy, Chile, Argentyna zagrają w półfinałach MŚ do lat 20

Seria spotkań półfinałowych Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20 była nader emocjonująca – dwa razy rozegrano dogrywkę, a raz rzuty karne oraz posypały się żółte kartki.

Rewelacja mistrzostw, reprezentacja Stanów Zjednoczonych z fenomenalnym Adu, jednym z dwóch Amerykanów w pierwszej dziesiątce najlepszych strzelców tego turnieju, przegrała 1:2 z Austrią. Druga bramkę padła po tym, jak w dogrywce zawodnik USA Wallace dostał czerwoną kartkę.

Mimo że to raczej Hiszpania dominowała w ćwierćfinale z Czechami, to ci drudzy jako pierwsi zdobyli gola w zakończonym 1:1 starciu z bezbramkową dogrywką, po czym nastąpiły rzuty karne, w których Hiszpan Valiente trafił w poprzeczkę, a czeski bramkarz Petr obronił strzał Pique, co dało zwycięstwo słowiańskiej drużynie.

Najbardziej widowiskowo zakończonym meczem okazało się spotkanie Chile z Nigerią, w którym południowoamerykański zespół wygrał, strzeliwszy cztery bramki w dogrywce. Walka oby drużyn była jednak na tyle ostra, że sędzia musiał odgwizdać aż 50 fauli.

Najbardziej emocjonujące starcie kibice oglądali w ćwierćfinale wygranym przez Argentynę z Meksykiem 1:0, który obfitował w akcje w polu karnym i strzały na bramkę. Wynik zupełnie nie odzwierciedla zaciętości spotkania, w którym Argentyna popełniła 26 fauli, a Chile 18.