Facebook Google+ Twitter

Austria: Kościół kotolicki ujawnił nadużycia seksualne duchownych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-17 17:21

Rzecznik wiedeńskiej archidiecezji Erich Leitenberger przyznał, że w ubiegłym roku doszło w Austrii co najmniej do 17 przypadków molestowania dzieci.

Zdaniem Ericha Leitenbergera do ośmiu przypadków seksualnego wykorzystywania uczniów doszło w archidiecezji wiedeńskiej. Sześć kolejnych przypadków odnotowano w diecezjach : St. Polten, Grazu i Innsbrucku. Po jednym w diecezjach w Linzu, Salzburgu i Eisenstadcie. Rzecznik wiedeńskiej archidiecezji powiedział, ze jeden z zakonników został już ukarany.

Po aferze z kardynałem Hansem Hermanem Gröerem, który w 1995 roku zrezygnował z godności arcybiskupa Wiednia po oskarżeniu o molestowanie seksualne dzieci, w każdej austriackiej diecezji utworzono specjalistyczne poradnie, w których psycholodzy udzielają pomocy prawnej i psychoterapeutycznej ofiarom pedofilii.

Dyrektor ośrodka wiedeńskiego działającego od roku 1996 - psychoterapeuta Johannes Wanzata, przyznał, że "ilość ofiar może być jeszcze większa, ponieważ molestowani niechętnie zwracają się o pomoc".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.