Facebook Google+ Twitter

Austria. Lekarze amputowali zdrową nogę

Agencja DPA donosi o fatalnej pomyłce austriackich lekarzy. Takie zdarzenia nasuwają pytanie, czy możemy w pełni zaufać tym, w których ręce oddajemy nie tylko nasze zdrowie, ale również życie.

Z powodu opieszałości lekarzy pewna Austriaczka straciła obie nogi. Medycy Rejonowego Szpitala St. Johann w Tyrolu pomyłkowo amputowali dziewięćdziesięciojednoletniej kobiecie zdrową nogę, relacjonowały austriackie media. Gdy błąd został zauważony, kilka dni później usunięto, tak jak wcześniej planowano, chorą nogę. Życie kobiety nie jest zagrożone.

Szpital oddał sprawę w ręce policji i zwolnił lekarza, odpowiedzialnego za przebieg operacji. Inni medycy, asystujący przy operacji, mogą wykonywać zabiegi tylko pod nadzorem. W szpitalu podjęto wszelkie możliwe działania, w celu dokładnego wytłumaczenia zajścia. Istniejący standard jakości opieki nad chorymi powinien być dokładnie przeanalizowany i poprawiony. Przedstawiciele pacjentów żądają niezależnego badania, które pozwoli na uniknięcie błędów, poza tym skrytykowali zbyt późne poinformowanie o zdarzeniu.

źródło: de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.07.2010 19:01

Chyba rutyna ich zgubiła....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.