Facebook Google+ Twitter

Austria po burzach. Wielomilionowe straty, wojsko ewakuowało ludzi

Nawałnice, które przez kilka dni i nocy nie opuszczały Polski, objęły swoją niszczącą falą także Austrię. Kilka wsi w rejonach Styrii i Karyntii zostało zniszczonych przez lawiny błotne, a ludzi musiało ewakuować wojsko.

 / Fot. PAP/EPA/DISTRICT REGION LIEZENW weekend Austrię nawiedziły ogromne burze. Szczególnie dotkliwie ucierpiały rejony Styrii i Karyntii na południu kraju. W akcji ratunkowej brało udział ok. 1200 strażaków i 300 żołnierzy.

W Styrii po nawałnicach przez całą dobę prowadzona była akcja ratunkowa. Służby strażaków i wojska miały pełne ręce roboty. Kilka wiosek zostało odciętych od świata. Wojsko musiało ewakuować 140 osób. Obecnie sytuacja powoli zaczyna się stabilizować. Minister do spraw ochrony środowiska przeznaczył na akcję ratunkową 1,5 mln euro.

Jak podają media, sytuacja po zniszczeniach nadal jest "napięta, ale stabilna". W jednym z powiatów, w którym lawiny błotne zniszczyły kilkadziesiąt gospodarstw wiejskich, utrzymano stan klęski żywiołowej.

"Miejscowości Sankt Lorenzen i Oppenberg, pogrzebane pod zwałami błota, są nadal odcięte od świata. Śmigłowcami wywieziono stamtąd 140 osób. Na ewakuację oczekuje nadal 250 mieszkańców tych terenów" - czytamy w serwisie polskieradio.pl. Zdaniem świadków wydarzeń w trakcie nawałnic w sobotę 21 lipca, żywioł błotny w pół godziny zniszczył obie wioski. Szacowaną prędkość lawiny błota, kamieni i żwiru, określano na 80 km/h.

W wielu miejscowościach, które ucierpiały najbardziej, nadal nie ma wody pitnej i energii elektrycznej. Zniszczone są w nich mosty i drogi. Usuwanie wszystkich szkód potrwa wiele tygodni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jasiu
  • Jasiu
  • 24.07.2012 00:44

Cybruch, nastepnym razem napisz coś w sobotę lub niedzielę. Nie walcz o punkty, walcz o czytelnika. Rozumiem, że musisz kopiować bo na własne przemyslnia cie nie stac. Ale postaraj sie zachować minimum przyzwoitosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.