Facebook Google+ Twitter

Austria: Pogrzeb Haidera

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-18 10:05

W Klagenfurcie odbędzie się dziś pogrzeb jednego z najbardziej kontrowersyjnych austriackich polityków, Jorga Haidera. Haider zginął on przed tygodniem w katastrofie samochodowej.

W pogrzebie weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Przybędą przedstawiciele najwyższych władz państwa z prezydentem Heinzem Fischerem i kanclerzem Alfredem Gusenbauerem. Udział zapowiedzieli przywódcy europejskiej skrajnej prawicy. Przyjedzie też Sajf-Al-Islam Kadafi, syn prezydenta Libii Muammara Kadafiego, którego łączyły z Haiderem więzi przyjaźni.

Po mszy w katedrze zwłoki polityka zostaną przewiezione do Villach, gdzie będą spopielone w krematorium. Następnie urna z prochami Haidera spocznie w kościele w miejscowości Barental, gdzie jego rodzina ma posiadłość.

Haider zginął w Lamblich pod Klagenfurtem, prowadząc służbowego Volksvagena Phaetona z prędkością 142 kilometrów na godzinę. Prokuratura ustaliła, że miał 1,8 promila alkoholu we krwi. Przed wypadkiem Haider do północy bawił się w nocnym klubie "La Cabarete" pod Klagenfurtem, ale podobno nie pił.

Fotoreporter dziennika "Osterreich" sfotografował go później w klagenfurckim lokalu "Zum Stadtkrammer". Haider spotkał się tam z młodym mężczyzną i obaj - według dziennika - wypili butelkę wódki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.