Facebook Google+ Twitter

Austria: Zaczyna się proces Josefa Fritzla

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 08:13

W St. Polten w Dolnej Austrii rozpoczyna się dziś proces Josefa Fritzla zwanego "potworem z Amstetten". Proces będzie toczył się przy zamkniętych drzwiach.

Sprawa cieszy się niebywałym zainteresowaniem mediów. Obok sądu, na parkingu, zbudowano ośrodek prasowy dla 150 dziennikarzy, o powierzchni 220 metrów kwadratowych. Serwis prasowy udostępniono w 13 wersjach językowych, również w języku japońskim i chińskim.

Adwokat oskarżonego Rudolf Mayer twierdzi, że Josef Fritzl nie jest potworem ale człowiekiem o "podwójnej osobowości". Wydania wyroku oczekuje się już piątek.

73-letni Josef Fritzl współżył seksualnie z córką Elizabeth, miał z nią siedmioro dzieci. Przez 24 lata więził córkę i trójkę dzieci w pozbawionej okien piwnicy, o powierzchni 60 m kwadratowych, pod swoim domem w Amstetten, 130 km na zachód od Wiednia.

Jedno z dzieci Elizabeth zmarło po porodzie. Josef Fritzl spalił wówczas ciało dziecka w kotle centralnego ogrzewania. Pozostała trójka - chłopiec i dwie dziewczynki, mieszkała w domu Josefa Fritzla i jego żony Rosemarie, która nie wiedziała, co dzieje się piętro niżej.

Kiedy sprawa wyszła na jaw w kwietniu ubiegłego roku, Josef Fritzl przyznał się do winy. Oskarżono go o morderstwo, gwałt, kazirodztwo i uwięzienie córki wraz z dziećmi. Gwałcicielowi z Amstetten grozi dożywocie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.