Facebook Google+ Twitter

Austriackie koleje chcą połączyć Wiedeń z Azją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-29 13:26

Szef austriackich kolei podpisał w Soczi porozumienie z dyrektorami kolei rosyjskich, ukraińskich i słowackich o powołaniu do życia spółki, która w ciągu roku zbada możliwość przedłużenia do austriackiej stolicy szerokotorowej linii kolejowej, prowadzącej dziś do Koszyc na wschodzie Słowacji.

Spółka "Breitspur Planungs GmbH", która ma przygotować studium wykonalności 600-kilometrowej linii z Koszyc do Wiednia, będzie miała siedzibę w austriackiej stolicy - informuje w dzisiejszym wydaniu austriacki dziennik gospodarczy "Wirtschafts Blatt". Według gazety wiceprezes rosyjskich kolei RZD Boris Lapidus ocenia, że koszt położenia jednego kilometra szyn wyniesie od dwóch do dziesięciu milionów euro, w zależności od terenu, przez który będzie prowadzić trasa.

Szef austriackich kolei OEBB, Gustav Poschalko jest przekonany, że mimo wysokich kosztów projekt leży w interesie krajów Europy Środkowej i ma nadzieję, że zyska dofinansowanie z funduszy europejskich.

W tym kontekście warto zauważyć, że znacznie bliżej Wiednia niż Koszyce, bo w odległości 430 kilometrów, leży Sławków na Górnym Śląsku, gdzie także kończy się szeroki tor ze wschodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W tym kontekście warto zauważyć, że znacznie bliżej Wiednia niż Koszyce, bo w odległości 430 kilometrów, leży Sławków na Górnym Śląsku, gdzie także kończy się szeroki tor ze wschodu.

Sławków nie leży na Górnym Śląsku !!!!!!!!!!1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.