Facebook Google+ Twitter

Austriacy znaleźli zwłoki zaginionych alpinistów

Ratownicy odnaleźli zwłoki dwóch poszukiwanych polskich alpinistów. Tragicznie zakończyła się dla nich wyprawa na najwyższy szczyt Austrii Grossglockner (3797 m).

 / Fot. wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/85/Gro%C3%9Fglockner_from_South.jpg/799px-Gro%C3%9Fglockner_from_South.jpg53-letni Polak Manfred T. wraz z czwórką innych alpinistów wyruszył w sobotę, trasą przez schronisko Stuedlhuette (2801 m) na Grossglockner, mimo bardzo złej pogody - informuje tvn24.pl

Alpiniści podzielili się na dwa zespoły. W jednym byli dwaj synowie Manfreda, którzy bezpiecznie dotarli na szczyt. Drugi zespół zaginął. Wszyscy mieli się spotkać w niedzielę w schronisku na Adlersruhe (3454 m), ale młodzi Polacy zaniepokojeni zniknięciem pozostałych, zaalarmowali pogotowie górskie. Jeszcze w niedzielę znaleziono zwłoki Manfreda T.

Poszukiwania przedłużały się, zła pogoda utrudniała dotarcie ekip ratowniczych do wyższych partii gór. Dopiero w nocy z wtorku na środę w rejonie poszukiwań poprawiła się pogoda i zmalało
zagrożenie lawinowe.

Znalezione zwłoki znajdowały się w niewielkiej odległości od siebie, na wysokości 2600 metrów na lodowym zboczu Lammereis, przez które prowadzi jedna z dróg wejściowych na Grossglockner. Ciała obu odnalezionych w środę Polaków mają zostać przetransportowane śmigłowcem do miejscowości Kals pod Grossglocknerem. Dziś przed południem dotarły tam zwłoki Manfreda T.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.