Facebook Google+ Twitter

Austriacy zwyciężają w Kuusamo

Nie było niespodzianki w inauguracyjnym drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo. Zwyciężyli Austriacy, wyprzedzając Niemców i Finów.

Skocznia w Kuusamo. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/99/Ruka_Ski_jump_in_Winter.jpg/791px-Ruka_Ski_jump_in_Winter.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/99/Ruka_Ski_jump_in_Winter.jpg/791px-Ruka_Ski_jump_in_Winter.jpgAustriacy wygrali pierwszy konkurs sezonu 2009/2010. Najdłuższe skoki oddali - Wolfgang Loitzl (144.5m w drugiej serii), Gregor Schlierenzauer (142.5 m w pierwszej serii) oraz Thomas Morgenstern (139 m w serii finałowej). Stabilnie skakał również Andreas Kofler, który wraca do olimpijskiej dyspozycji.

Drugie miejsce niespodziewanie wywalczyli Niemcy. Zabłysnął zwłaszcza debiutujący Pascal Bodmer, uzyskując 138.5 i 135 metrów. Dobrze skakał też Uhrmann (134 i 137 metrów).

Gospodarze zajęli trzecie miejsce. W dobrej formie wydaje się być Matti Hautamaeki, który uzyskał 124 i 138 metrów. Janne Ahonen, po rocznej przerwie, wciąż okazuje się być liderem fińskiego zespołu. Dziś skoczył 134 i 140 metrów.

Wolfgang Loitzl / Fot. ANTONIO BAT /PAPPolacy z niewielką stratą punktową do Rosjan, znaleźli się na piątym miejscu. Adam Małysz udowodnił, że skok z serii kwalifikacyjnej był bardziej błędem jury, które puściło go przy bardzo niekorzystnych warunkach, niż rezultatem złej dyspozycji. Małysz uzyskał 141.5 i 143 metry.
W pierwszej serii klasę pokazał Kamil Stoch, który wylądował na 133 metrze. Równo skakał Miętus - 127.5 i 128 metrów.

Indywidualnie najlepiej spisał się Simon Ammann, który też wygrał tu przed rokiem. Zwycięzca Letniej Grand Prix skoczył dziś 144.5 i 145.5 metra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oczywiście, że dla Adasia... ;)! Wczorajsze skoki w konkursie mówią same za siebie :D.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytanie tylko dla kogo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To będzie wielki sezon... ;)). 5+ :).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.