Facebook Google+ Twitter

AUT, czyli autorskie uchwycenie tygodnia

Nowy rok, nowe postanowienia, nowe nadzieje. Są też nowe auty tygodnia. Jedno się nie zmienia. AUT jest wciąż ten sam.

Czy sędziowie będą wyposażeni w dyktafony? / Fot. Mikołaj Suchan Dziennik ZachodniW szwedzkiej lidze piłkarskiej sędziowie mają mieć nową broń w walce z agresywnymi piłkarzami. Krewcy zawodnicy muszą być ostrożni, gdyż wszystko co powiedzą będzie użyte przeciwko nim. Arbitrzy wyposażeni zostaną w dyktafony, aby rejestrować wszelkie wulgaryzmy kierowane pod ich adresem. Szwedzi uważają, że ich pomysł jest oryginalny i będzie przełomem w rozstrzyganiu spraw dyscyplinarnych. Jakże się mylą. Przecież ewidentnie wzorowali się na pierwszej damie Samoobrony - Renacie Beger. To ona kręciła w hotelowym pokoiku co się tylko dało. Poza tym sędziowie muszą pamiętać, żeby wyłączać dyktafony podczas ustaleń przedmeczowych. W przeciwnym razie urządzenie zostanie użyte przeciwko nim, a CBA ma dosyć pracy no i Wrocław nie jest w stanie przyjmować kolejnych zamieszanych w układ wywęszony już w IV RP.

W Polsce Euro się odbędzie. / Fot. Andrzej Szozda Gazeta PoznańskaNie wiadomo już czy większy bałagan mamy w Polsce, czy na Ukrainie. Radość po przyznaniu nam Euro 2012 była ogromna, ale obawa czy projekt wypali jest jeszcze większa. Lider ukraińskiej partii Swoboda Oleg Tjagnibok zdenerwowany nieudolnymi działaniami rządu nawoływał ostatnio mieszkańców Lwowa do polowania na mera miasta Andrieja Sadowego. - Jeśli Lwów straci Euro znajdźcie go i urwijcie mu uszy! Ze swojej polskiej strony prosimy naród ukraiński: kiedy skończą porządki u siebie zapraszamy do nas. Też znajdzie się kilku, którym trzeba obić "ziobra". Raz ukradli księżyc, a teraz jeden steruje drugim i wetują co się da.

Właściciel Polonii Warszawa - Józef Wojciechowski żyje w słodkiej niewiedzy. Nikt temu panu nie powiedział, że druga wojna światowa skończyła się jakiś czas temu, a gestapowskich zbrodniarzy ukarano. Tymczasem Wojciechowski w swoim stołecznym obozie stosuje wciąż esesmańskie metody działania. Radosław Majewski został podstawiony pod ścianą. Albo przedłuży kontrakt z klubem, albo wiosną usiądzie na ławce rezerwowych. To nic, że jest ważnym graczem w reprezentacji narodowej. Pan każe sługa musi. W przeciwnym razie Majewski może skończyć jak Mariusz Liberda czy Mariusz Pawlak. Ostateczne rozwiązanie kwestii już było, co do piłkarza nastąpi pewnie niedługo.

Za zdobycie tytułu mistrza Polski do lat 18 koszykarze Prokomu Trefla otrzymali drogie, markowe zegarki firmy Longines. Tak przynajmniej im się wydawało. Za prezenty miał zapłacić urząd miasta. Sklep wystawił fakturę za 27 zegarków w kwocie 6750 złotych! Prezydent Sopotu wręczył upominki i wszyscy powinni być szczęśliwi. Jednak jak się okazało, urządzenia to podróbki znanej marki. Sprawę odkrył jeden z graczy Prokomu po wizycie u zegarmistrza. W czasach kryzysu każda złotówka się liczy. Widać tyle warte jest mistrzostwo Polski. Zawodnicy powinni teraz dokładnie sprawdzić sprzęt klubowy. Może władze Prokomu też oszczędzają i zawodnicy używają akcesoriów odidasa, riboka lub nake...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzięki Bartek, dzięki:) pzdr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze dobra robota. +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.