Facebook Google+ Twitter

Auta znikają z parkingu? Można to zmienić!

Jak zminimalizować prawdopodobieństwo dostępu osób nieuprawnionych na posesję i zwiększyć tym samym bezpieczeństwo ludzi i mienia? Wypowiedzi eksperckiej udziela Grzegorz Paul Dyrektor Działu RFID PWSK.

Kontrola dostępu do posesji to już dziś standard. / Fot. Anna RomanowskaWedług Komendy Głównej Policji w 2015 r. skradziono z polskich garaży i parkingów 13 408 samochodów. Łupem złodziei padały przede wszystkim volkswageny golfy oraz audi A4 i A6.
Poszkodowanymi w przestępczym procederze są zarówno firmy jak osoby fizyczne, a nowoczesne technologie niestety na równi dostępne są dla przeciętnego obywatela, jak dla przestępców. Coraz częściej do kradzieży samochodów wykorzystywane są systemy komputerowe, a także kluczyki właściciela pojazdu, gdy dochodzi do kradzieży z włamaniem do mieszkania.
Jak zminimalizować prawdopodobieństwo dostępu osób nieuprawnionych na posesję i zwiększyć tym samym bezpieczeństwo ludzi i mienia? Jednym z najczęściej stosowanych sposobów zapobiegania niepożądanym zdarzeniom na terenie podlegającym zarządcy nieruchomości czy firmie jest kontrola dostępu nie tylko do budynku, ale przede wszystkim ścisła ewidencja pojazdów poruszających się w obrębie zakładu pracy czy osiedla.

Koniec z „na dziko”?


Jak ważna jest dla bezpieczeństwa ludzi i ich własności właściwa organizacja obsługi parkingu, tłumaczy Grzegorz Paul, Dyrektor Działu RFID w PWSK, firmie z powodzeniem wdrażającej nowoczesne systemy parkingowe w przedsiębiorstwach i na osiedlach mieszkaniowych.
- Przysłowie „strzeżonego Pan Bóg strzeże” znamy wszyscy, w praktyce jednak często kierujemy się myśleniem życzeniowym, czyli klasycznym „jakoś to będzie” - mówi Grzegorz Paul. - Niestety, posługując się kolejnym przysłowiem – okazja czyni złodzieja i najczęściej zaniedbanie w kwestii bezpieczeństwa własnego lub przedmiotów do nas należących mści się prędzej czy później. Przykładowo, można dwadzieścia razy zostawić rower nieprzypięty bez konsekwencji, a za dwudziestym pierwszym przykro się zdziwić, że miejsce zdawało się bezpieczne, a roweru nie ma. Podobnie rzecz ma się z parkowaniem samochodów w miejscach, które nie są zabezpieczone systemami pozwalającymi na ewidencję i kontrolę, kto porusza się po danym obszarze.

Nad wszystkim czuwa gospodarz domu?


Tradycyjnie kontrola ruchu na terenie przynależącym do posesji należała do pracowników ochrony i portierów. Ze względu jednak na zawodność czynnika ludzkiego oraz potrzebę minimalizacji kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa użytkujących nieruchomość standardem staje się automatyzacja obsługi parkingu. - Wdrożenie bezobsługowego systemu parkingowego RFID to inwestycja zwracająca się w krótkim czasie – mówi Grzegorz Paul z PWSK. - Odpowiednio dobrana technologia oraz oprogramowanie ewidencjonujące wszystkie zdarzenia na terenie parkingu pozwalają znacznie zmniejszyć ryzyko dostępu do posesji osób nieuprawnionych. Inwestując w nowoczesny system parkingowy zapewniamy bezpieczeństwo sobie i swojemu majątkowi. Bez względu na to, czy zostawiamy auto na parkingu firmowym czy osiedlowym – nie życzymy sobie stresu i przykrych niespodzianek – dlatego tak ważne są wysokiej klasy zabezpieczenia teleinformatyczne – podsumowuje ekspert PWSK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.