Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2137 miejsce

Autentyczna historia uciekiniera z wielkim sercem

Steven Jay Russell zasłynął brawurowymi ucieczkami z więzień dokonywanymi zazwyczaj w piątek trzynastego. Dzięki książce "I love you Phillip Morris" możemy dokładnie poznać jego historię.

Okładka książki / Fot. Wydawnictwo ZnakSteven Russell urodził się w 1957 roku. Dzieciństwo spędził w bogobojnej rodzinie. Był wzorowym obywatelem i parafianinem - pomagał rodzicom w zarządzaniu posiadanym przez nich przedsiębiorstwie branży rolnej, a w niedziele udzielał się w parafii grając na organach. Następnie założył rodzinę, miał żonę i dziecko. Przez pewien czas pracował też jako oficer drogówki.

Jednak drobne problemy z prawem spowodowały, że zaczął nowe życie - życie przestępcze. Początkowo były to wyłudzenia odszkodowań, fałszerstwo paszportowe. Za swoje złe uczynki trafił do wiezienia, wtedy jego życie zmieniło się o 180 stopni. Za kratami poznał swoją prawdziwą miłość życia - współwięźnia Phillipa Morrisa.

Ogólnoamerykańską sławę przyniosły mu jednak spektakularne ucieczki, dokonywane zazwyczaj trzynastego w piątek. Dzięki niezwykłej pomysłowości i umiejętności improwizacji raz wydostał się z więzienia w przebraniu lekarza, innym razem posunął się do sfingowania własnej śmierci. Jednak po każdej swojej ucieczce wpadał ponownie w ręce wymiaru sprawiedliwości - gubiła go obsesyjna miłość do Phillipa Morrisa.

W książce "I love you Phillip Morris", dziennikarz Steve McVicker próbuje przybliżyć czytelnikowi historię genialnego uciekiniera. Jak zaznacza sam autor, większość tekstu powstała na podstawie relacji samego Russella, które autor próbował zweryfikować, jednak wiele osób, które mogłyby potwierdzić pewne fakty, nie chciało z McVickerem rozmawiać. "Mimo to podczas prób potwierdzenia relacji Russella spotkała mnie miła niespodzianka: nigdy nie przyłapałem go na kłamstwie" - napisał we wstępie autor.

Opowieść "o człowieku, który nie potrafi usiedzieć w więzieniu i jednocześnie nie umie trzymać się od niego z daleka" ukazuje zupełnie inną stronę więziennego życia. Pokazuje, że w mało romantycznych murach zakładu karnego może zrodzić się uczucie. Ukazuje również, jak łatwowierni są funkcjonariusze wymiaru sprawiedliwości. Książka "I love you Phillip Morris" to doskonała, lekka pozycja do wakacyjnej walizki.

I Love You Philip Morris. Prawdziwa Historia Przekrętów Miłości i Ucieczek z Więzienia
Autor: Steve McVicker
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Recenzja interesująca. Trzeba sięgnąć po tą książkę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.