Facebook Google+ Twitter

Autentyczny Krzysztof Ziemiec

Krzysztof Ziemiec to jedna najpopularniejszych twarzy polskich serwisów informacyjnych. Czym podbija serca swoich widzów? Czy autentyczność jest sposobem na sukces?

 / Fot. Wprost.plKrzysztof Ziemiec, znany dziennikarz, prezenter Wiadomości w TVP1, prowadzący program "Prawdę mówiąc" w TVP Info po raz trzeci został laureatem Telekamer. Jest uważany za osobę wyważoną, spokojną, cieszy się wśród widzów zaufaniem. W 2008 roku uległ ciężkiemu, rozległemu poparzeniu. Gdyby nie pomoc rodziny, wola walki, długa i trudna rehabilitacja a także operacje, mógłby już nie żyć albo w "najlepszym" wypadku jeździć na wózku. Na szczęście dziś może normalnie funkcjonować - nie tylko pracuje, ale także poświęca swój czas rodzinie i spotkaniom ze studentami, dziećmi, osobami chorymi. Opowiada o drodze cierpienia, jaką musiał przejść, aby wrócić do normalnego życia. Próbuje swoich słuchaczy przekonać, że "wszystko jest po coś" - taki tytuł nosi bowiem jego wywiad książkowy, jakiego w 2010 udzielił dziennikarce Mirze Suchodolskiej. "Już w szpitalu pomyślałem, że skoro udało mi się to wszystko jakoś przeżyć, to jest to dla mnie jakiś znak. Że to jest po coś. Po co? Nie wiem i może nigdy się nie dowiem" - powiedział z kolei w wielkanocnej rozmowie z inną dziennikarką Marzeną Rogalską dla tygodnika "Wprost". Wielokrotnie, także w tej rozmowie, Krzysztof Ziemiec podkreśla, że powrót to życia i pracy traktuje w kategoriach cudu.

Wielu ludzi urzeka skromność i autentyczność dziennikarza. Do pracy jeździ nie wypasionym autem, jakby to się mogło wydawać, ale ... metrem. Nie gwiazdorzy, nie wstydzi się przyznawać do wartości, które są dla niego bardzo ważne. Często podkreśla o znaczeniu roli rodziny, a także wiary w Boga w życiu swoim i każdego człowieka. W tamtym roku napisał wraz ze swoją żoną Danutą rozważania do drogi krzyżowej, która przeszła w Wielki Piątek ulicami Warszawy. W tym roku ukazały się one w formie książeczki pt. "Droga zbawienia". Na początku kwietnia ukaże się książka "Niepokonani", w której znajdą się rozmowy dziennikarza m.in. z Kubą Błaszczykowskim (był świadkiem zamordowania matki przez ojca - teraz pochował ojca który wyszedł z więzienia), Eleni (straciła córkę w wyniku morderstwa) czy Moniką Kuszyńską (byłą wokalistką Varius Manx).

To dobrze, że są tacy dziennikarze jak Krzysztof Ziemiec. Wzbudzający zaufanie, rzetelni, niegoniący za sensacją dla niej samej, ale potrafiący szanować swoich rozmówców i widzów. Autentyczność, z jaką dziennikarz angażuje się w swoją pracę, sprawia, że warto jeszcze choćby dla jego programu włączyć telewizję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.