Facebook Google+ Twitter

Auto czy czołg dla prezydenta?

Biuro Ochrony Rządu zakupi jesienią opancerzony samochód za 2 miliony złotych.

Samochód Mercedes-Benz SLR McLaren / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Mercedes-Benz_SLR_McLaren.jpgRozważany jest zakup jednej spośród dwóch marek: Mercedes lub BMW. Samochód wyposażony będzie w najlepsze i najnowocześniejsze zabezpieczenie antyterrorystyczne, określane przez specjalistów jako B6. Stanowi ono najwyższy standard bezpieczeństwa. Pozwala przetrwać bez szwanku wybuch granatu czy miny przeciwpiechotnej.

Auto o wadze 5 ton będzie miało możliwość rozpędzenia się do szybkości 100 km na godzinę w zaledwie kilka sekund. Samochód wyposażony będzie w system tlenowy, który pozwala przeżyć atak chemiczny lub biologiczny oraz szyby składające się z kilku warstw i grubą karoserię, której jedne drzwi ważą 100 kilogramów. Zbiornik paliwa zabezpieczony będzie przed wybuchem specjalną, odporną stalą. Standard zabezpieczeń ma dorównywać zabezpieczeniom nowego samochodu prezydenta USA Baracka Obamy.

Autem tym będą jeździć prezydent i premier podczas wizyt w najbardziej niebezpiecznych rejonach świata, więc nie można oszczędzać na bezpieczeństwie najważniejszych osób w państwie!

Źródło:
wiadomosci.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Czołg czy "Mercedes" bez znaczenia? Dawaj "Mercedesa", a czołg przerobimy na traktor - też będzie kupa radości i pożytku! Chyba, że z tego jak zwykle wyjdzie... kupa....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Decyzje premiera Tuska nie są dla mnie do końca zrozumiałe. Wydaje mi się, że ucieczka z obchodami rocznicowymi z Gdańska na drugi koniec Polski obnaża słabość rządu! Prawo powinno być prawem i rząd bezwzględnie powinien stać na jego straży. Metoda uników to droga na manowce i nie byłby w stanie tego zmienić nawet najbardziej pancerny samochód! Nie trzeba być rycerzem z zakutą ..., a odwagę trzeba mieć w sobie. Inaczej z każdej sytuacji wyjedzie się na tarczy, nawet jeśli przybierze formę samochodu opancerzonego a może i czołgu - bez znaczenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo to juz nie są zwiazki zawodowe - to sa zawodowi zadymiarze, utrzymywani na koszt zakładu pracy i dostajacy za kazdy wyjazd 100 zł. w łape.
Ze zwiazkami to ma tyle wspólnego, że podlegaja przywilejom i wyrzucic "aktywistów" na zbity pysk nikt nie może.
Dopóki nie rozwala wszystkiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W naszym kraju związki zawodowe same stwarzają "palące problemy", co mieliśmy okazję ostatnio oglądać na telewizyjnych migawkach z Warszawy. Najpierw wolą "kołyskę" od miejsc pracy, a jak już zostaje "pusta kołyska" bo miejsca pracy w głupi sposób pogrzebano, to drągi w dłoń, palić stare opony i płakać przed kamerą! link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adaś Miauczyński w filmie "Dzień Świra" mówi coś takiego: "Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! " - bardzo dobrze opisuje to dyktat silniejszego. W naszym kraju miał on miejsce wielokrotnie i nawet przyczynił się do obalenia rządu Hanny Suchockiej. Czytała Pani zapewne o zadymie w KGHM bodaj (mogę się mylić), gdzie związkowcy dosłownie siłą wymusili pieniądze. Od wielu lat obserwując nasze związki zawodowe jestem skonfundowany. Za każdym razem, gdy pojawia się sensowny pomysł na reformę jakiegoś sektora gospodarki związki zawodowe ucinają mu siłą łeb. Kończy się na tym, że tworzą się durne okresy przejściowe, parytety itp. Weźmy chociaż sprawę pomostówek.

Oczywiście, uważam związki zawodowe jako z założenie dobry twór, niemniej te w obecnym kształcie i w naszym kraju, tak naprawdę zbijają kapitał polityczny, miast sensownego uczestnictwa w dialogu społecznym, który pomógłby rozwiązać palące problemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale - ma Pan absolutną rację. To samo (kontestacja i protesty) dotyczy stosunków pracy. Homo sovieticus pragnie pełnego zatrudnienia, wysokich płac, specjalnych uprawnien i nadzwyczajnych przywilejów dla działaczy jakże licznych związków zawodowych.
Co widać, słychać i czuć.
Cóż wiec pozostaje nam - emerytom? Tylko siedziec na kanapie i mieć za złe. Co też czynię przy każdej nadarzajacej się okazji.
"Tyle mi zostało, co mi nakapało...."
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te zakupy Pani Jadwigo powinny być zrobione 5-6 lat temu (mówię o samolocie). Same zakupy są o tyle trudne, że bacząc na stosunek naszych rodaków do władzy, tak naprawdę nigdy nie będzie odpowiedniego czasu. Zawsze odezwą się głosy, że są inne priorytety itp. Podobnie jest z zarobkami władzy - tak naprawdę powinna zarabiać jeszcze więcej, by zminimalizować ryzyka korupcji i lobbingu, ale w naszym kraju taki argument nie przejdzie nigdy. Tkwi w nas potężne i specyficzne pomieszanie sydnromu Homo Sovieticusa i kontestacji władzy, którą Polacy mają we krwi jeszcze od czasów zaborów. Jest to swoisty paradoks (wszak te cechy powinny się wykluczać), ale niestety rzutujący na udział w wyborach, postawy obywatelskie etc. Przykłady tego można mnożyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale - ale dlaczego te zakupy planuje sie w trakcie kryzysu? Nie mozna było ich dokonac, kiedy rzadził PiS? Podobno był to najlepszy rząd wszechczasów i nadzwyczaj dobra sytuacja ekonomiczna. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.05.2009 09:24

moim (i nie tylko) zdaniem jedynie: "Cysorz to ma klawe życie (bo w praktyce to żyć niosom mu w lektyce)

..... teraz, (o ile sie ktoś nie pokłóci i fortecy nie wyrzuci), bryczka dla ambasady w Pakistanie a zamiast bryczki (+) dla p.Bogusława, pan mi wybaczy, (trochę tańszą) tylko mamy jeszcze jedną dla Obamy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem, czy mowa o tym samym samochodzie, ale wieczorem słyszałem, że owszem ma być kupiony, przez BOR, za 2mln zl., ale ani dla premiera, ani prezdenta - tylko dla polskiej ambasady w Pakistanie. Już podczas zamachu w Iraku, życie ambasadora uratował samochód opancerzony, a Pakistan też do spokojnych nie należy, więc wydatek jest chyba uzasadniony. Pozdrawiam wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.