Facebook Google+ Twitter

Autobus wpadł do Wisły. Ekipa Bollywood kręciła w Warszawie "Kick"

Od kilku dni w Warszawie bollywoodzka ekipa filmowa nagrywa sceny do filmu "Kick". W poniedziałek wielkanocny zamknięto na cały dzień most Gdański, by nakręcić na nim scenę z autobusem spadającym do Wisły.

 / Fot. PAPEkipa z Indii od kilkunastu dni kręci w Warszawie zdjęcia do filmu "Kick". Pałac Kultury i Nauki służył za plan do nagrania sceny kaskaderskiej; zdjęcia kręcono też na moście Poniatowskiego.

W poniedziałek wielkanocny nakręcono scenę z autobusem spadającym do Wisły. Na cały dzień wyłączony z ruchu został Most Gdański oraz wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na ul. Wybrzeże Helskie. "Pojazd był specjalnie przygotowany. Nie było w nim ani kropli oleju ani benzyny - zapewnia Joanna Dębek reprezentująca producentów. "Jeszcze dziś za pomocą specjalistycznego sprzętu zostanie wyciągnięty na powierzchnię" - czytamy w warszawa.gazeta.pl. Scenę sfilmowano z użyciem kilku kamer, m. in. zamieszczonej na dronie latającym nad mostem.

 / Fot. .Jak podaje PAP, "Kick" to historia trojga "ludzi z przeszłością", których losy krzyżują się w stolicy europejskiego kraju - Warszawie. Shaina jest piękną lekarzem psychiatrą, Devi alias Devil, złodziejem z problemami emocjonalnymi, którego ściga ambitny Himanshu. Reżyserem i producentem jest Sajid Nadiadwala, jedna z najbardziej znanych osób związanych z przemysłem filmowym w Indiach. W obsadzie filmu jest też bollywoodzkie bożyszcze - Salman Khan, aktor, kulturysta i właściciel marki odzieżowej.

Za zamknięcie ruchu na moście i niektórych ulicach miasto zarobi 75 tys. zł. Po zakończeniu zdjęć zostaną też oszacowane koszty zorganizowania objazdów. Wstępnie określa się ja na ok. 30 tys. złotych. Władze miasta zwracają jednak uwagę na to, że jest to doskonała okazja do promowania Warszawy. W Bollywood, czyli indyjskich wytwórniach filmowych, kręconych jest najwięcej filmów na świecie - tysiąc tytułów rocznie, a w ciągu roku w Indiach sprzedaje się blisko 4 mld biletów do kina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.