Facebook Google+ Twitter

Autobus zderzył się z samochodem ciężarowym. Jest wielu rannych

Tuż po godzinie 9 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Jadowniki (woj. małopolskie) doszło do zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. Rannych w wypadku zostało 14 osób, w tym jedna ciężko. Przez pięć godzin droga była zablokowana.

Wstępne ustalenia mówią o najechaniu autobusu w tył ciężarówki przewożącej ziemię. Oficer dyżurny małopolskiej straży pożarnej poinformował, że pojazdem należącym do firmy przewożącej Polski Bus podróżowało 57 osób. Autokar jechał z Rzeszowa do Gdańska.

Rzecznika małopolskiej straży pożarnej kpt. Sebastiana Woźniaka podał, że 14 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko, a osiem średnio. Najmocniej poszkodowaną jest obywatelka Ukrainy, którą śmigłowcem przetransportowano do szpitala w Krakowie. Wśród średnio rannych były dwie Słowaczki oraz Malezyjczyk. Wszystkich wymagających pomocy medycznej przewieziono do okolicznych szpitali. Obecnie przebywają w nich dwie osoby, resztę po opatrzeniu ran wypuszczono do domów.

Policja wytyczyła objazdy autostradą A4 oraz drogami przez Jurków i Wojnicz. Drogę krajową numer 94 odblokowano przed godziną 15. Zatrzymano kierowcę autobusu, wiadomo, że był trzeźwy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.