Facebook Google+ Twitter

Autogaz musi być tani

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2006-08-25 11:34

Koalicja na rzecz Autogazu protestuje przeciwko planowanej podwyżce akcyzy. Jej skutkiem byłby wzrost ceny litra na stacjach o ok. 30 groszy. Ministerstwo Finansów jest jednak nieugięte.

infografika: Maciej Dudzik Ministerstwo Finansów ma tylko jeden argument – zachowanie relacji cenowych po tegorocznych podwyżkach benzyny i oleju napędowego. Te z kolei zostały spowodowane gwałtownym wzrostem notowań ropy na światowych giełdach.
W połowie lipca cena baryłki zbliżyła się do poziomu 80 dolarów.

– Podniesienie akcyzy doprowadzi do tego, że zabraknie chętnych do przerabiania samochodów na zasilanie gazem – twierdzi Jerzy Maliński, szef Koalicji, która zrzesza m.in. firmy handlujące tym paliwem.
Jego zdaniem doprowadzi to do zwolnienia 20 tys. osób i upadku wielu warsztatów samochodowych, które wyspecjalizowały się w montowaniu instalacji gazowych.

Dziś po Polsce jeżdżą dwa miliony takich aut. Montażem instalacji zajmuje się ponad 7,5 tys. warsztatów, zaś paliwo to można zatankować na 6.600 stacjach.
Koalicja ostrzega, że wielu kierowców – zamiast profesjonalnej instalacji – może wybrać montowanie w pojazdach 11-kilogramowych butli turystycznych, co nie tylko jest nielegalne, ale i bardzo niebezpieczne.

Pokusą będzie jednak spory zysk – około 30 zł na jednym tankowaniu.

(JM) - NaszeMiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.