Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2245 miejsce

Autograf Lenina albo Mickiewicza? Rynek kolekcjonerski kusi nowym typem inwestycji

Przykład rosyjskiego salonu handlującego autografami obrazuje światowy rynek kolekcjonerski. Zawrotna wartość podpisu Szekspira czy Lenina zwraca uwagę nie tylko hobbystów. Autografy interesują biznesmenów chcących zyskownie inwestować.

Wśród przeróżnych kolekcjonerów i hobbystów można też spotkać łowców autografów. Podpisy składane przez znanych ludzi są nie tylko zdobywane podczas oficjalnych imprez, czy na drodze grzecznościowej korespondencji. Kolekcjonerzy bardzo często kompletują swoje zbiory ipoprzez wydatkowanie wcale pokaźnych kwot pieniężnych. Takich zakupów można dokonać nie tylko na zapomnianych targach ze starociami lub ogłaszając się wszem i wobec. Autografy bywają przedmiotem licytacji w najlepszych domach aukcyjnych, a równie dobrze sprzedają się w salonach zajmujących się tego rodzaju zapotrzebowaniem. Przykład rosyjskiej "Autografomanii" znakomicie obrazuje rangę kolekcjonerstwa kreślonej godności.

"Głos Rosji" zapytał o powodzenie autografów na światowych rynkach PR managera rosyjskiej "Autografomanii". Marina Tabaczkowa jest świetnie zorientowana w swojej dziedzinie. Na bieżąco rozpoznaje zapotrzebowanie rynku w najdrobniejszych szczegółach: Zetknęliśmy się z takim problemem, że ludzie nie wiedzą, ile Mat. ilustracyjny. Diana Rodriguez Wallach blog; licencja: CC3.0 / Fot. Diana Rodriguez Wallach blogkosztują autografy polityków. Przeprowadziliśmy badania, wysłaliśmy wnioski do organizatorów aukcji, które zajmują się sprzedażą autografów; eksperci podali nam kwoty. Podpisy rosyjskich gwiazd można nabyć już za 500 rubli. Przeciętna cena w katalogu "Autografomanii", to niespełna 30$.

Wartość autografu zależna jest od stopnia trudności jego zdobycia. Oczywistym jest, że wyższe ceny częściej dotyczą pamiątki po osobie zmarłej. Innym czynnikiem mającym wpływ na cenę jest rynkowa ilość autografów jednej osoby. Nasycenie rynku dużą liczbą swoich pamiątkowych podpisów może obniżyć jego wartość. Podano przy tym przykład Michaela Jacksona, który wcale nie musi być interesujący tylko dla Plektron (kostka do gry na instrumencie strunowym) z autografem Rogera Glovera (bg) z zespołu Deep Purple. Graforoman blog; licencj: CC3.0 / Fot. Graforoman blogzamożniejszych kolekcjonerów. Niemniej ważne jest gdzie złożono autograf. Oryginalność może wydatnie podnieść cenę. Egzotyczny materiał, czy okoliczności i miejsce, to także nie jest bez znaczenia.

O tym, jak poważnym biznesem jest handel autografami przekonują Rosjanie z "Autografomanii", którzy wraz z organami ścigania tropią sprzedawców fałszywek. Zainteresowani w zwalczaniu procederu są też ci, których podpisy stanowią łakomy kąsek. Stworzono specjalny plan pomocny w chwytaniu oszustów. Rosjanie chwalą się:
Działania jakie przedsięwzięto w tym kierunku są prowadzone poważnie i osiągnięto konkretne rezultaty - wyjaśniał dla "Kazan Week" dyrektor generalny "Autografomanii", Siergiej Łunienko. Każdego roku w Rosji odnotowuje się wpadkę ponad 100 osób za na naruszenie art. 159 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej, czyli fałszowanie podpisów. Media FR zwracają uwagę, że jest to przestępstwo, którym zajmują się wyspecjalizowani członkowie różnych mafii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.