Facebook Google+ Twitter

Autograf szczęśliwej Motylii

Wygrałem licytację na aukcji internetowej i stałem się właścicielem uśmiechniętego wizerunku złotej Motylii z szelmowskim uśmiechem narysowanym ręką mistrzyni tuż pod jej autografem.

Pani Otylia przeszła dramatyczną drogę. Wielkie tryumfy i związane z tym szczęście, potem ogromna tragedia, do której przyłożyła swą rękę niewłaściwie ułożoną na kierownicy pojazdu otrzymanego w nagrodę za zwycięstwa. Koszmar.


I pewnego dnia (pół roku temu) przypadkowo wszedłem na jedną z internetowych aukcji. Ujrzałem kartkę pocztową z autografem Motylii. Na kartce uśmiechnięta i szczęśliwa nasza mistrzyni. Na olimpijskim (Ateny) stemplu data 2 sierpnia 2004. Ale kiedy p. Otylia podpisała się na kartce? Napisałem maila z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii i oto odpowiedź:

Autograf MotyliiKartka została wydana przez Polski Związek Filatelistów Oddział Ruda Śląska w kwietniu 2004 roku w nakładzie 1000 szt. Pani Otylia Jędrzejczak podpisała ją na spotkaniu filatelistów z mistrzynią olimpijską w dniu 26.11.2004 w Gimnazjum nr 1 w Rudzie Śląskiej, co potwierdza kasownik okolicznościowy, który wydaliśmy na tę okoliczność. Pani Otylia, która pochodzi z Rudy Śląskiej, na tym spotkaniu rozdała około stu autografów, głównie dla dzieci w szkole, w której przy tej okazji otwarto kryty basen.

Wygrałem licytację i stałem się właścicielem uśmiechniętego wizerunku złotej Motylii z odręcznym szelmowskim uśmiechem pod autografem. Była u szczytu sławy i nic jeszcze nie zapowiadało tragedii. Niestety, po niecałym roku jej świat runął, a wszyscy obserwowali, jak sobie poradzi, nie tyle z ukochanym pływaniem, ale z osobistymi przeżyciami, w których przecież miała swój negatywny udział. Tak już bywa, że sławni ludzie obserwowani są przez niemal wszystkich tak w sytuacjach radosnych, jak też tragicznych - cena sławy. Biedna dziewczyna - większość rodaków trzyma za nią kciuki!

Każdy z nas wielokrotnie przegląda swoje zdjęcia, listy, może i zeszyty szkolne. Porównuje z opisaną datą i zamyśla się - to jeszcze było przed tym wydarzeniem, a to kilka dni po nim...
Niebawem święto tych co odeszli. Tym bardziej zadumamy się nad upływającym czasem, który zabiera bliskich i dalekich, biednych i bogatych, sławnych i nieznanych... Wszystkich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W marcu zajrzalem do e-baya i zauważylem - zapisałem się i mam ok. 50 punktów (na Allegro). Także jest Świstak.
Co do Otylii - machina jest w ruchu i Temida będzie ją szarpać... Oczywiście, największa kara już ją spotkała.
A najgorzej chyba i to, że autko dostała w nagrodę i... Gdyby nie miała auta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam jak po wypadku, zaraz na drugi dzień ludziska krzyczeli: u k a r a ć O t y l i ę ! ! ! Uważam że największą karą dla naszej pływaczki był sam wypadek. Nic i nikt nie mógłby ukarać ją bardziej.
Otylia Jędrzejczak to wielka mistrzyni. Myślę, że 1 listopada będzie dla niej równie trudnym dniem jak pierwsza konferencja prasowa po wspomnianej tragedii. Trzymaj się Otylio.
Czy jest gdzieś podobna aukcja? Chętnie wziąłbym w niej udział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

do KołoŁodzi -
*pozostawić zostawienia*?
Dopisałem, bo ktoś mógłby reklamować, że błąd jest w artykule...
Na przyszłość - jeśli nie chcesz znać odpowiedzi, to najlepiej - nie pytaj...
A jak Ci się podoba to słowo - emajl, emajliczek, emajlować, emajlowanko, poemajlowalibyśmy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirnal mam pytanie, czy nawet pod swoimi artykułami musisz pisać komentarze odnośnie choćby wspomnianego tu 'emajla'?
Czy nie można pozostawić zostawienia tego słowa przez redakcję bez komentarza? Proszę nie odpowiadaj na te pytania tu, bo i tak nie chcę znać na nie odpowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za niepoprawienie *emajl* na uznane przez słowniki *e-mail, mejl* (uchwała RJP), bowiem ja preferując *emajl* nawiązuję do *koktajl, brajl, Abigajl*...
A już koszmarnie wyglądają inne słowa - e-mailować, e-mailowany; muszę jeszcze zapytać polonisów co z wy-e-mailowany, prze-e-mailowany?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.