Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11452 miejsce

Autografy to cząstka mojego życia!

Kolekcjonowanie autografów to coraz bardziej popularna i modna wśród interesujących się piłką nożną pasja. Powstaje wiele stron internetowych o tej tematyce. Niektórzy zgromadzili już naprawdę ogromną liczbę „eksponatów”.

Cenny autograf Kazimierza Deyny, na aukcjach jego cena osiąga nieraz kilkaset złotych / Fot. Archiwum W. Kiełbasiński- Aktualnie mam około 3350 podpisów piłkarzy i 300 innych sportowców. Do tego dochodzi 11 koszulek i kilkadziesiąt proporczyków. Najbardziej skupiam się jednak na sygnaturach i koszulkach. Reszta to tak trochę dodatek. Jeśli chodzi o jakieś „perły” wśród autografów to na pewno są to podpisy takich graczy jak: Pele, Diego Maradona, czy Kazimierz Deyna- przyznaje Wojtek Kiełbasiński, 15- letni uczeń trzeciej klasy gimnazjum w Sępolnie Krajeńskim.

Inny kolekcjoner, Piotrek, ma 17 lat. Jest uczniem liceum ogólnokształcącego w klasie biologiczno-chemicznej. Mieszka w małej miejscowości na pograniczu województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Uwielbia sport, a szczególnie piłkę nożną. Jego ulubionymi zespołami są KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Manchester United, zaś piłkarzami Jakub Błaszczykowski i Wayne Rooney. W wolnych chwilach gra w piłkę razem z kolegami. Interesuje się także fotografią oraz słucha polskiego hip-hopu. Zwykły nastolatek, Piotrek pochłonięty jest bez reszty swojej wyjątkowej pasji.

- Na początku lipca 2008 tuż po Mistrzostwach Europy w piłce nożnej na forum nieistniejącej już strony (www.bramkipolakow.net) o polskich piłkarzach występujących za granicą pewien użytkownik rozpoczął nowy wątek dotyczący różnorodnych pamiątek związanych z piłką nożną i nie tylko. Te gadżety można było zdobyć poprzez wysłanie e-maila bądź listu do osoby lub klubu, z którego coś chciało się dostać. Na początku nie brałem tego na serio. Gdy temat zyskał jednak na popularności innych forumowiczów ja także postanowiłem wysłać kilka e-maili. Po kilku dniach listonosz przyszedł do mnie z listem. Otrzymałem wtedy pocztówkę z nadrukowanymi autografami kadry Szwecji. Tak to się u mnie zaczęło!

To wciąga...

Obecnie dla Piotrka jest to - jak sam mówi cząstka jego życia-, uzależnienie, bez którego nie może żyć. Gdy wraca do domu zastanawia się czy coś dzisiaj do niego nie przyszło. Z każdego otrzymanego autografu bardzo się cieszy, a w wolnym czasie przesiaduje na forum kolekcjonerskim www.kolekcja24.pl, z którego cały czas dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy na temat tego hobby. W swojej kolekcji posiada oryginalne podpisy takich tuzów światowej piłki nożnej jak: „Cesarz futbolu” Franz Beckenbauer, Karim Benzema, Alfredo Di Stefano, Alex Ferguson, Ludovic Giuly, Gabriel Heinze, Benedict McCarthy, Michel Platini, Rafael Van Der Vaart, czy z polskich Michał Żewłakow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Słówko o autografach:

http://remkko.blog.onet.pl/Oj-zbieralo-sie-zbieralo,2,ID426759815,n

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję pasji zbieractwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.