Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32044 miejsce

Autokarem wśród zwierząt

W okolicach Gorzowa Wielkopolskiego znajduje się ogród zoologiczny typu safari, który możemy zwiedzać jadąc autokarem, autem lub pieszo.

psy dingo / Fot. Małgorzata GadekZoo zostało założone 27 lipca 1996 r. w Świerkocinie. Z roku na rok jest powiększane oraz ulepszane. Najpierw zajmowało obszar ok. 8 hektarów, na którym znajdowały się 72 zwierzęta. W chwili obecnej obszar ten stanowi 20 hektarów, a zwierząt jest ponad 600.

Część safari zwiedzamy jadąc autokarem lub własnym autem. Podróżując w ten sposób możemy zobaczyć dzikie zwierzęta trzymane w klatkach. Przejezdne safari odbywa się w czterech sektorach: Ameryki Południowej, Afryki, Mongolii oraz Azji.
lwy / Fot. Małgorzata Gadek
W sektorze pierwszym są lamy, osły, oraz strusie Nandu. W drugim znajdują się znane afrykańskie zwierzęta jak: zebry, watusi, antylopy. W sektorze Mongolii możemy spotkać dzikie osły, czyli Kułany oraz wielbłądy. Natomiast ostatni sektor zamieszkują zwierzęta indyjskie oraz afrykańskie - antylopy i bydło stepowe. Nie ma określonego czasu jaki mamy na zwiedzanie.

widok z autokaru / Fot. Małgorzata GadekDrugą część zoo zwiedzamy pieszo. Spacerując po safari spotykamy alpaki, przechadzające się kózki karłowate, pekari, emu, psy dingo, kangury Benetta, antylopy koby nilowe. Możemy zobaczyć wylegujące się lwy oraz małpy i ptaki zamknięte w klatkach. Do niektórych zwierząt, jak np. do kózek oraz alpak, możemy bezpiecznie podejść, karmić je oraz głaskać.
zebry / Fot. Małgorzata Gadek
Na taką wycieczkę dobrze wybrać się gdy jest ładna pogoda, wtedy zwierzęta wylegują się na słońcu. Na terenie ogrodu znajdują się także Arkadia Rozrywki oraz Zabawy. Dzieciom najbardziej podoba się dziecięce zoo. Maluchy mają możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzęciem, mogą go nawet dotknąć. Dzięki takiej wycieczce oraz możliwości zwiedzania zoo autokarem mamy możliwość bliskiego obcowania z dzikimi zwierzętami z całego świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

akurat małpy i ptaki są trzymane w klatkach, a jak pan sobie wyobraża, że można trzymać ptaki żeby nie wyfrunęły?natomiast większość zwierząt spaceruje po terenie safari

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym:)
Ja nie wymagam... ale słowo safari, traci tutaj na znaczeniu trochę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu, chyba Pan nie do końca zrozumiał tekst. Autorka napisała, ze ptaki i małpy są w klatkach. Ptaki mają odpowiedniej wielkości wojlery, a małpy muszą być zamknięte. Chciałby Pan, aby po Pana wsi biegały szympansy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

I wszystkie one pozamykane w klatkach? Toż to nie safari, a zwukłe zoo.
To nawet w naszym wrocławskim, jest dziedziniec z wolnymi kozami...
W motylarnii koło głowy fruwają Ci motyle...
Jedna z małp (coś w rodzaju leniwca) jest wypuszczona na wolność i robi coś nad naszymi głowami...
Nietoperze są też wypuszczone..
No i ptaki, albo takie malutkie małpeczki, tylko one szybko uciekają, coby im zdjęć nie robili Ci, co nie przestrzegają zakazu:D

A tutaj widzę, że wszystko w klateczkach i nici z safari.

W Pradze mają fajne Safari...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.