Facebook Google+ Twitter

Automaticon 2009

Chcemy zautomatyzować nasze życie codzienne. Chcemy by automatycznie mieszała się kawa czy herbata. Automaty to nowoczesność. Na XV Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów fachowcy, ale też zainteresowani amatorzy mogli podziwiać nowinki. Dziś ostatni dzień targów.

Targi Automaticon 2009 / Fot. Roman WoźniakNa Targach Automaticon 2009 można spotkać przedstawicieli całej branży automatyki, robotyki, pomiarów i elektroniki przemysłowej. Razem 330 wystawców. Zaprezentują i pomogą znaleźć optymalne rozwiązanie dotyczące modernizacji procesów technologicznych.

Systemy automatyki w procesach produkcyjnych pełnią podobną rolę jak krwioobieg w organizmie człowieka. Bez nich nie ma życia. Na ul. Prądzyńskiego można zapoznać się z elementami systemów, począwszy od czujników i przetworników pomiarowych, poprzez regulatory oferujące sterowanie zgodnie z
wyrafinowanymi algorytmami, sterowniki, sieci komunikacyjne sprzęgające całe systemy do urządzeń wykonawczych.

Stoisko Rekord SA / Fot. Roman WoźniakJa szukam nowości, sensacji technicznych. Widziałem na tym świecie już dużo i zaspokoić mą ciekawość nie jest łatwo. Przeglądałem stanowiska różnych firm z różnymi prezentacjami.

Radar prezentuje Tadeusz Karmaza / Fot. Roman WoźniakWpadł mi w oko napis „Nowość Radar” na stoisku Rekordu. Wystawcy mieli różnorodną aparaturę pomiarową. Manometry, przepływomierze, nawet nieinwazyjne, sygnalizatory poziomu cieczy czy materiałów sypkich. Mnie interesował ten radar. Bo przecież radar znany jest od czasu drugiej wojny światowej. Od szefa Rekordu, Tadeusza Karmaza, dowiedziałem się, że radar R82 służący do pomiaru poziomu cieczy trafi niedługo do sprzedaży (maj 2009), a jego wyłącznym dystrybutorem będzie Rekord SA z Pruszkowa. Na targach odbywała się światowa premiera tego radaru.

Pokazany radar jest uzupełnieniem oferty firmy Magnetrol w segmencie radarowych przetworników poziomu o urządzenie spełniające większość wymogów procesowych, a jednocześnie w bardzo konkurencyjnej cenie.
* Dla zainteresowanych bardziej niż ja podaję dane techniczne: zasilany 2-przewodowo, z wyjściem HART, z 4-klawiszowym panelem wyświetlacza, dla medium o stałej dielektrycznej od 1.9 do 100, o max. parametrach temperatury +95*C i ciśnienia 13,8 bar, dla zakresu pomiaru max. 12m, w wykonaniu anteny z polipropylenu lub tefzel, posiada certyfikat ATEX II 1 G Ex ia IIC T4, iskrobezpieczny i idealny dla zbiorników cieczy oraz prostych aplikacji.

Autor w kamerze termowizyjnej / Fot. Roman WoźniakIdąc dalej po hali, trafiłem na kamerę termowizyjną. Rzecz znana mi, ale tak z bliska to się temu nie przyglądałem. Tu jeszcze mogę zrobić sobie zdjęcie. Takiej fotki nie miałem nigdy. Widać mnie fotografującego na monitorze. Patrzę ile ciepła ucieka mi przez głowę i ręce. To ten czerwony kolor w centrum monitora. Trzeba tych fachowców będzie zimą zamówić do sprawdzenia domu. Kamera ustali, ile ciepła i którędy najwięcej ucieka. Firma też z Mazowsza, z Ożarowa Mazowieckiego.

Wydawnictwo Elektronik / Fot. Roman WoźniakTrafiłem też na wydawnictwo zajmujące się nowinkami technicznym z dziedziny elektroniki.
"Elektronik" to miesięcznik - magazyn elektroniki profesjonalnej. Zdjęcie ich stoiska bez obsługi bo wydawnictwo też powinno się zautomatyzować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Shinobi to znaczy cała wystawa była zła. Jeżeli tytuł jest zły a tak nazywała się cała wystawa i podobnie będzie nazywała się następna.Ona też z założenia będzie zła. Jeżeli ja jestem grafomanem i ignorantem to kim ty jesteś, chyba nie błyszczysz specjalnie w swoim otoczeniu. Jak jest coś darmo to biletów nie trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie już sam tytuł jest zły. Lepiej byłoby tę grafomanię nazwać "O tym, jak jeden ignorant na specjalistyczne targi techniczne raz jeden poszedł. A poszedł bo bilety były za darmo".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • K G
  • 12.04.2009 20:59

Dziwi mnie ten artykuł, a szczególnie jego koniec, ponieważ zawsze w czasie trwania targów na stoisku tego wydawnictwa można było spotkać kompetentne osoby, które z chęcią odpowiadały na szczegółowe pytania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.