Facebook Google+ Twitter

"Autor widmo" Romana Polańskiego już po berlińskiej premierze

W piątkowy wieczór na festiwalu Berlinale odbyła się premiera thrillera politycznego " The Ghost Writer" w reżyserii Romana Polańskiego.

Aktorzy podczas premiery "Autora widmo" / Fot. PAPW piątkowy wieczór podczas festiwalu Berlinale miała miejsce światowa premiera najnowszego filmu Romana Polańskiego "Autor widmo" ("The Ghost Writer"). Dzieło reżysera przebywającego od kilku miesięcy w domowym areszcie w Szwajcarii zbiera pochlebne opinie krytyków.

Premiera odbyła się, oczywiście, bez udziału Polańskiego. Nietypowa sytuacja reżysera dodatkowo wzmaga zainteresowanie filmem, w którym niektórzy dopatrują się metafory jego własnych losów. Krytycy w "Autorze widmo" dostrzegają również nawiązania do brytyjskiej i amerykańskiej polityki. Bohaterowie obrazu stworzonego na kanwie książki Roberta Harrisa przypominają do złudzenia postaci autentyczne: Adam Lang przywodzi na myśl Tony'ego Blaira, a jego małżonka - Cherie Blair, oskarżaną przez brytyjskie społeczeństwo o niekorzystny wpływ na męża.

Irlandczyk Pierce Brosnan (L), Brytyjka Olivia Williams i Szkot Ewan McGregor. / Fot. EPA/Jens KalaeneChoć premiera filmu o odbyła się bez jego twórcy, nie zapomniano o Polańskim. Odtwórca jednej z głównych ról, Ewan McGregor wyraził swój żal z powodu tego, że reżyser nie może być obecny na premierze. - Roman, tęsknimy za tobą! - krzyknął jeden z producentów.

Najnowszy film Polańskiego powstawał w bojowych warunkach. Reżyser nie uczestniczył osobiście w zdjęciach - ekipą kierował przez Skype, a montażu dokonano w szwajcarskim Gstaad, w domu twórcy.

"Autor widmo" walczy w Berlinie o statuetkę Złotego Niedźwiedzia. Na ekranach polskich kin film pojawi się 19 lutego.

http://www.tagesschau.sf.tv/
http://www.polskieradio.pl/
http://www.rp.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujący tekst.Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.