Facebook Google+ Twitter

Autorka Harry'ego Pottera w Polsce?

Już wkrótce do Polski na Festiwal Harry`ego Pottera może przyjechać J. K. Rowling, autorka serii książek o Młodym Czarodzieju. Festiwal być może odbędzie się jeszcze w tym roku w Płocku. Wszystko zależy od gwiazd i sponsorów.

Książka o czarodzieju na prasie drukarskiej. Fot. Piotr Jasiczek Gazeta PoznańskaJeśli wszystko pójdzie według planu, to 18 i 19 sierpnia tego roku w Płocku odbędzie się Festiwal Harry`ego Pottera. Fanom książki pomysł bardzo się spodobał, dlatego w ciągu tygodnia mieliśmy nadmiar pomysłów i pełną listę gwiazd na pięć edycji. Po rozmowie z Urzędem Miasta dostaliśmy informację, iż Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki jest zainteresowany zorganizowaniem imprezy. Prezydent Płocka, Mirosław Milewski w pełni poparł pomysł, ponieważ byłby to pierwszy tego typu festiwal w naszym kraju.

Wśród zaproszonych gości uwzględniliśmy: J. K. Rowling, aktorów z filmów o czarodzieju, polskich dubbingowców, Andrzeja Polkowskiego (tłumacza Harry`ego Pottera), przedstawicieli wydawnictw (Media Rodzina, Bloomsbury), przedstawicieli największych portali internetowych o Harrym Potterze, sobowtóry bohaterów, reżyserów lub osoby z ekipy filmowej. W ciągu tych dwóch dni zostaną przeprowadzone rozmowy i dyskusje pomiędzy gośćmi. Czekamy już na odpowiedź od autorki książki.

Dzięki pomysłowym użytkownikom serwisu Hogsmeade zapewnione zostaną także inne atrakcje. M.in. koncerty gwiazd (np. Fatalne Jędze), parada Harry`ego Pottera, konferencja prasowa, konkursy, pytania do gwiazd, dyskusje na temat Harry`ego Pottera (np. pomiędzy przedstawicielami wydawnictw Media Rodzina i Bloomsbury), magiczny pokaz sztucznych ogni, sprzedaż gadżetów, gry, zabawy, licytacje, maraton filmowy (który na razie stoi pod znakiem zapytania), przedstawienie związane z Harrym Potterem, pokaz magii, lekcje, koncert muzyki filmowej.

Na pewno płocka rozrywka z Harrym Potterem nie zakończy się po pierwszej edycji festiwalu. Na pewno odbędą się kolejne edycje z kolejnymi gwiazdami i atrakcjami.

Gdyby w tym roku festiwal miałby się nie odbyć, zostanie on zorganizowany już na 100 proc. za rok. W tej chwili najważniejsze są gwiazdy i finanse. Jeśli możecie nam pomóc, skontaktujcie się z nami. Wszelkie informacje na oficjalnej stronie festiwalu .

Wiadomości24.pl będą na bieżąco informować Was o postępach w organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia, ponieważ zostały pierwszym Patronem Medialnym Festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hehe Maciek coś o tym wie, ponieważ Joanne Rowling mieszka w Szkocji ;-). Wiesz może gdzie stoi jej "dom" :P?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko! Moja wycieraczka zawiera tylko dwa miejsca siedzące, które zajęło pewne małżeństwo z Lublina. Moi sąsiedzi mają chyba wolne... popytam :-).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Damianie przenocujesz mnie na wycieraczce:D?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.