Facebook Google+ Twitter

Autorzy W24 w statystyce

Minęło półrocze 2012 r, zbliżają się comiesięczne awanse użytkowników serwisu w24, warto więc zobaczyć jak wyglądają autorzy w rankingu odsłon.

W artykule: „Jubileusz naszego serwisu: dorosły sześciolatek”, napisałem że w serwisie zarejestrowanych jest około 5,4 tys użytkowników, na co wydawca Rafał Gdak napisał mi: „Skąd te dane. Jest ich wielokrotnie więcej”. Napisałem, że dane wziąłem z ilości użytkowników ujętych w rankingach. Obecnie w rankingu odsłon (za rok) jest ujętych 5669 użytkowników. Jednak tylko 85 użytkowników uzyskało oglądalność powyżej 50 tys. odsłon (178 użytkowników powyżej 30 tys. odsłon).

W rankingu odsłon (za miesiąc) jest ujętych już tylko 4497 użytkowników, ale tylko 54 użytkowników uzyskało oglądalność powyżej 10 tys. odsłon (120 użytkowników powyżej 5 tys. odsłon)

Na koniec lipca milionerów w tym roku brak, 2 użytkowników przekroczyło 800 tys. odsłon, 200 tys. odsłon przekroczyło 10 użytkowników, 100 tys. odsłon przekroczyło 30 użytkowników, 50 tys. odsłon przekroczyło 85 użytkowników. W miesiącu lipcu 50 tys odsłon przekroczyło 2 użytkowników, 20 tys. odsłon
przekroczyło 11 użytkowników, 10 tys. przekroczyło 54 użytkowników.

Liderem rocznego i miesięcznego rankingu jest red. Stanisław Cybruch, wiceliderem dziennikarz Radosław Kowalski (chyba już czas na awans). W dziesiątce najpoczytniejszych jest też dziennikarz Zbigniew Siwek (też czas na awans). Wśród najpoczytniejszych są też dziennikarze: Beata Tracik, Bogdan Węgrzynek, Filip Chochół, Damian Leciak, reporterzy: Patryk Popławski, Andrzej Przybylski, Jakub Kościelski, czy debiutanci: Łukasz Brzezicki, Marek Wiśniewski, Jan Orlicki, Łukasz Grzesiński, w wypadku których redakcja też powinna rozpatrzyć możliwość awansu.


Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

A ja w ogóle nie wiem o co tu "biega". Jak świat światem walka pokoleń była , jest i będzie. Bliżniaki dwujajowe są już różne i każde inne i trudne do zrozumienia, a co dopiero gdy jest różnica czasowa między ludzmi , im większa tym przepaść większa. tylko nie trzeba się wzajemnie nie doceniać z powodu tej różnicy oraz respektować. Każdemu swoje. Dotyczy to także komentarzy ad personam.

@ A. S a co do zarabiania. Nie tylko ja , nie zarobiłam tutaj ani grosza, a nawet dołożyłam do tego interesu. Myślę, tak m się wydaje, że nie dla pieniędzy tu jesteśmy. Przecież nazywamy się obywatelscy. Czyż nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Statystyk
  • Statystyk
  • 05.08.2012 08:08

Większość zarejestrowanych użytkowników to martwe dusze, od 10 – 12 % (556 – 627) użytkowników link ujętych w rankingu odsłon (za rok) można uznać za aktywnych (przynoszących redakcji od 1000 odsłon na miesiąc).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby nie te "martwe dusze".

Komentarz został ukrytyrozwiń

To były ciekawy sprawdzian, datowane zdjęcie w profilu, zmieniane co rok. Niektórzy straciliby swoich wielbicieli, swoich zaufanych komentatorów itp. Redakcja nie może sobie pozwolić na stratę niezarejestrowanych czytelników, więc przyjmujemy do wiadomości tylko pozytywne i pobudzające komentarze. O reszcie zapominamy jak o złych przeżyciach w wojsku (po latach pamiętamy i wspominamy tylko dobre - nasze przewagi).

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tej chwili dopiero, jako jedna z poczytniejszych na tym portalu, czytam wszystkie komentarze pod tekstem pana Andrzeja Sadowskiego, bo mi właśnie MŁODY informatyk sformatował nowy dysk, z czym jako STARA nie potrafię sobie poradzić samodzielnie.
Nie mam kompleksów z powodu niedoboru wiedzy komputerowej tak samo, jak młodzi nie mają kompleksów z braku wiedzy na temat zarabiania ciasta na pierogi. To tyle, jesli chodzi o zachowania STARYCH i MŁODYCH, oraz ich wzajemne relacje na polu techniki komputerowej.

Odnośnie zapowiadanej pracy licencjackiej przez zakapturzoną (przymiotnik proszę zaliczyć do złośliwych zachowań STARYCH w sieci) niejaką "licencjatkę" donoszę (jej) uprzejmie, że...

...ktokolwiek chce pisać na temat dziennikarstwa obywatelskiego w różnych jego aspektach - zbiera najpierw materiał. Aby to zrobic wśród autorów jakiegokolwiek portalu, loguje się i nawiązuje kontakt z upatrzonym autorem przy pomocy poczty wewnętrznej.
Osobiście wielokrotnie wypełniałam ankiety stworzone przez przyszłych licencjatów, przyszłych adeptów sztuki dziennikarskiej, a nawet pewnego maturzysty. Nie było wśród nich osoby o nazwisku "licencjatka".
Prawdopodobnie osoba ta stosuje odmienną, od przyjętej powszechnie metodologię, lub zbiera równie anonimowe - jak ona sama - materiały; oznacza to w praktyce grzebanie w internetowym szambie i przyszłowiowe "kręcenia bata z g...a".
To tyle, jesli chodzi o (złośliwe, podlegające badaniom naukowym) ) zachowania STARYCH w sieci; oczywiście wyłącznie tych, którzy mają odwagę pisać pod własnym nazwiskiem i nie zamieszczaja w profilu zdjęcia znanego aktora, lub nostalgicznego wspomnienia onegdajszej urody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Katarzyna Olczak w artykule : Dlaczego warto być zarejestrowanym i aktywnym autorem - dlaczego warto do nich dołączyć, nie napisała o istotnej zalecie rejestracji i aktywności - możliwości zarabiania autorów na reklamach pod artykułami. Obawiam się jednak, że zrobiła to celowo, gdyż mój zarobek na reklamach po roku wyniósł 0,18 zł, rodziców po dwóch latach: 3,67 zł i 3,75 zł, a nie można powiedzieć że nie jesteśmy aktywni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Zgoda
Prawda jak zwykle leży pośrodku. Andrew S. Tanenbaum ma 68 lat, Bill Gates - 57, Linus Torvalds przekroczył czterdziestkę, Jewgienij Kaspierski dobiega pięćdziesiątki. Dla dwudziestolatka to już starcy;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.08.2012 11:02

Słuszna uwaga w komentarzu z g. 08:35, choć znowu wroga i napastliwa.
Ale już posypuję swoją głowę popiołem.

Nie omieszkam jednak zapytać, dlaczego stary człowiek ma obowiązek rozważać reakcję młodego człowieka, a młody człowiek nie musi reakcji starego człowieka?
Ja nie piszę, że to Pani posiada mało błyskotliwy intelekt, tylko stwierdzam, iż "nie jeden osiemdziesięciolatek od nie jednego dwudziestolatka"...itd., a to jest znacząca różnica w porównaniu z pogardliwym nazwaniem pani X "babcią", czy wręcz "stoisz nad grobem, a jeszcze..." , nie wspominając już o personalnych, całkiem niewybrednych inwektywach z użyciem słów nieparlamentarnych.
Właśnie dlatego biorę w obronę seniorów, gdyż z ich klawiatur nie spływa: "smarkaczu" czy "gówniarzu".

Zresztą po co ta licytacja?
W imię czego?
Czy chodzi o to, kto komu mocniej dołoży?
Na pewno młody "staremu", a już szczególnie znajomością komputera. To bez dwóch zdań.
Ale czy to źle, że "stary" chce się jeszcze czegoś nauczyć i prosi o pomoc młodego?
Ja bardzo chętnie pomagam i cieszy mnie, kiedy widzę, że osoba, która nigdy nie uczestniczyła w lekcjach informatyki - bo takich w jej czasach w ogóle nie było - radzi sobie z komputerem coraz lepiej.

Na koniec zacytuję końcówkę komentarza z w/w godziny: "Nie dajmy się zwariować ! Miejmy szacunek ,który zadziała w dwie strony."

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pytajnik
  • Pytajnik
  • 01.08.2012 10:06

A mnie zastanawia czy wylewanie pomyj i obrażanie autorów przez jakiś anonimów jest działaniem celowym czy spontanicznym. Czy celem jest wykopanie autora z W24 bo : 1. jest zbyt silną konkurencją i dlatego się go wyszydza
2. by poszedł do konkurencji, gdzie indziej gdzie czekają?
zatem albo ktoś stąd albo ktoś z innego portalu... każdy w swoim interesie...
Skąd tyle nienawiści i jadu w ludziach, by drugiemu nawrzucać oszczerstw, pomówień i innych przykrości?
Obrazić, poniżyć?
To naprawdę jest chore...lub ludzie chorzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
zgoda
  • zgoda
  • 01.08.2012 08:35

@Pani graK wklejam jedno ze zdań z Pani komentarza : "nie jeden osiemdziesięciolatek ma intelekt sprawniejszy i błyskotliwszy od nie jednego trzydziestolatka i pisze bardziej młodzieńczo niźli dwudziestolatek" czy pomyślała Pani jaka może być reakcja młodego człowieka na te słowa? Czy młody człowiek nie przyjmie tych słów jako cofanie siew rozwoju starego człowieka,który za wszelka cenę chce pokazać jaki jest obrotny w necie ? Oni się śmieją z tego, nigdy stary człowiek nie będzie miał tyle wiedzy co ten młody człowiek w zakresie internetu czy komputera ! W momencie gdy coś szwankuje w komputerze szybko biegnie do tego młodego człowieka . Nie dajmy się zwariować ! Miejmy szacunek ,który zadziała w dwie strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.