Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31513 miejsce

Autorzy Wiadomości24.pl o sobie

Dlaczego piszą, co ich do tego skłoniło? Jak trafili do serwisu i z jakimi reakcjami na swe materiały spotykają się tu na co dzień? Kim są i dokąd zmierzają? Oto wypowiedzi pięciorga dziennikarzy obywatelskich, publikujących w serwisie Wiadomości24.pl, których spytaliśmy o to jako pierwszych...

Anna Fedas

 / Fot. Anna FedasDo Wiadomości24 trafiłam bardzo standardowo - uwielbiam pisać, zwłaszcza o tym, co mnie bulwersuje, zwłaszcza jeśli są to sprawy społeczne. Pisuję do Wysokich Obcasów (listy do redakcji), do portalu ngo.pl, do redakcji "Polityki" (nigdy mnie nie wydrukowali). Często oglądałam rewelacyjne fotoreportaże Anny Kusak (którą znam też osobiście) i dzięki temu zainteresowałam się serwisem Wiadomości24. Stwierdziłam, że portal społecznościowy będzie idealnym miejscem na umieszczanie opisu problemów społecznych, które mnie bardzo poruszają.

Czuję się dziennikarzem obywatelskim. Dziennikarstwo obywatelskie rozumiem jako społecznictwo (nieładne słowo). To nieustanne działanie i obserwacja, wyczulenie na problemy społeczne i szybka reakcja na nie; konkretne działanie (zgłaszanie poważnych spraw na policję, pisanie artykułów m.in. do Wiadomości24.pl). Jeśli coś mnie bulwersuje to nie czekam, aż ta złość przerodzi się w poczucie niemocy i znieczulicę, a pod wpływem codziennych spraw osobistych zapomnę o niej, tylko działam, piszę, krzyczę. Próbuję znaleźć ujście dla tej "bulwersacji", ale nie za tydzień, tylko tu i teraz! Nie piszę dla sławy, poklasku, splendoru; piszę, aby rozwiązać jakąś konkretną sprawę, aby zmienić rzeczywistość! Nie zależy mi na sławnym nazwisku - gdyby nie wymogi redakcyjne, nigdy bym go nie ujawniła!

Piszę przeważnie o sprawach trudnych, które bulwersują wielu odbiorców. Pisanie daje mi satysfakcję. Po moim artykule o Empik-u dostałam wiele maili i SMS-ów od pracowników tej firmy o treści "Dziękujemy!", "W końcu ktoś chce nas uratować", "W końcu kogoś zainteresował nasz problem!'. Może to zabrzmi zbytnio patetycznie, ale takie podziękowania dodają skrzydeł.

Co robię? Mnóstwo rzeczy. Studiuję (filologia polska na Uniwersytecie Wrocławskim, stąd to zacięcie pisarskie i medioznawcze), pracuję w organizacjach pozarządowych, działam i jeszcze raz działam - moją ambicją jest tworzyć społeczeństwo obywatelskie, z którym mamy w Polsce duuuuży problem!! Zacznijmy od tego, że w ogóle go nie mamy (choć fakt, że powstają takie serwisy, jak Wiadomości24.pl świadczy, że coś się zaczyna dziać!) Ponadto: piszę, dużo czytam zwłaszcza "Politykę", a w niej m.in. artykuły o społeczeństwie E. Winnickiej), nałogowo słucham radia TOK FM, a z naukowych spraw interesuje mnie literatura, gender i queer, kognitywizm, semantyka, PR, CI, konstruktywizm , neopragmatyzm (ogólnie teoria literatury), semiotyka i moje ulubione: komunikacja niewerbalna! Marzę, by prowadzić warsztaty właśnie z KNW! Może lepiej będzie, jeśli napiszę, co mnie nie interesuje ;)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Łukasz Olejniczka - super text :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, każdy ma inne powody, motywacje, jak ktoś powiedział, każdy jest tu wyjątkowy. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba jakieś zapisy będą...czy coś w tym stylu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tabelka "Warto przeczytać" głosi:* Znany korespondent TVP z Rosji stracił pracę
* Druga rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego
* Adam Podgórski - pomaga z sercem
* Maciej Kuroń nie żyje
* Dziennikarze obywatelscy i Tomasz Lis - zapis wywiadu, część 2Czyzby system się czernią zdjęć przejął? Aż 3 smutne tematy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy tu są wyjątkowi, jak sądzę. I mam nadzieję, że nikt mi nie odmówi, gdy poproszę, by coś o sobie opowiedział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne bardzo :-) Tomek jak zawsze ma ciekawe pomysły :-) A Tomek jak wybrałeś tych właśnie wyjątkowych dziennikarzy ? :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

te czarno-białe foty mają smaku artystycznego calości dodać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm trudno ocenić ten tekst, niewątpliwie wychwalane są w24, wychwalane są osoby, trochę to wszystko wydaje się "sztucze", ale z jednej strony fajnie, że możemy "poznać" naszych współtowarzyszy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło było poznać ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale laurka :D Same ideały wśród autorów, skoro 100% opisanych to właśnie ludzie tak wszechstronni ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.