Facebook Google+ Twitter

Autostopem do Paryża bez tradycyjnej waluty? 14 dni na zgloszenia

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie chętni do podjęcia wyzwania mają szansę zgłoszenia się do „Red Bull Can You Make It?”. W wyjątkowym wyścigu po Europie mogą wziąć udział studenci z całego świata.

 / Fot. RBEStudenci, którzy są przekonani, że dadzą radę dotrzeć do Paryża - mety wyścigu - bez pieniędzy
i telefonu komórkowego. Trzyosobowe zespoły mają czas do 14 lutego, by nagrać klip zgłoszeniowy. Następnie Internauci oraz Jurorzy (Stasiak, Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak”, Marcin Mossakowski) wybiorą drużyny, które będą reprezentować nasz kraj w podróżniczej rywalizacji ze studentami z kilkudziesięciu krajów.

Podczas ostatniej edycji „Red Bull Can You Make It?”,w 2014 roku, na metę dotarło łącznie 100 drużyn z całego świata. W tym roku wyzwanie podejmie aż 165 zespołów z ponad 50 różnych krajów, w tym także z Polski. O tym kto będzie miał możliwość wyruszenia w autostopową przygodę zadecyduje trzyosobowe jury, w którego skład wejdzie legenda polskiego hiphopu – raper Stasiak, miłośnik sportów ekstremalnych – snowboarder Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak oraz bloger podróżniczy, - Marcin Mossakowski (http://livealife.pl/). „Gniazdo” zdradził, że w jego ocenie filmów zgłoszeniowych najbardziej będzie liczyła się oryginalność, kreatywność i tzw. ogólne wrażenie. Mossakowski dodaje, że on będzie typował te zespoły, które pokażą swój autentyczny entuzjazm przed przygodą, która ich czeka.

Uczestnicy rozpoczną swoją pełną przygód podróż w jednym z miast startowych: Barcelonie, Florencji, Berlinie, Edynburgu lub Pradze. Po drodze muszą zatrzymać się w 6 punktach kontrolnych z listy, która obejmuje ponad 40 europejskich miast, w tym Kraków, Kopenhagę, Londyn, Budapeszt, Genewę, Bordeaux, Wiedeń, Wenecję i Madryt. Tam też będą mogli uzupełnić zapasy swojej jedynej waluty, jaką jest puszka Red Bulla. Na pokonanie ponad 1000 km będą mieli maksymalnie tydzień.
To, że udział w „Red Bull Can You Make It?” jest niezapomnianym doświadczeniem, potwierdza jedna z uczestniczek edycji 2014: „Od tamtej pory nie mogę usiedzieć na miejscu. Marzę o kolejnej przygodzie. Miało to także wpływ na mój światopogląd. Ludzie postrzegają świat jako złe i niebezpieczne miejsce, ale ja uważam, że „nie rozmawiaj z nieznajomymi” to najgorsza rada. Jeśli otworzysz się na innych, wystarczy jedna konwersacja, żeby się przekonać,
że nieznajomi są najlepsi.”

W 2014 roku drużyny wymieniły w trakcie podróży łącznie ok. 16 000 puszek. Studenci pokazali, że mają bogata wyobraźnię i imponujące zdolności negocjacyjne -jednymi z najbardziej zdumiewających wymian były luksusowa kolacja, nocleg w hotelu, transport na lotnisko i lot za jedyne 8 puszek!

Każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma nagrodę w postaci letniej podróży po Europie zapewnionej przez biuro podróży Contiki. Dostaną także możliwość pełnienia funkcji Ambasadorów Contiki Travels w okresie letnim, co oznacza, że będą przeżywać wakacyjne przygody, nie martwiąc się o zakwaterowanie czy transport.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.redbullcanyoumakeit.com, na zgłoszenia czekamy już tylko dodo 14 lutego 2016 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.