Facebook Google+ Twitter

Autostopem na opozycyjny wiec

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-15 16:02

Lider białoruskiej opozycji dojechał na spotkanie z mieszkańcami Łogojska... autostopem. Funkcjonariusze milicji kolejny raz próbowali nie dopuścić do publicznej debaty z udziałem Aleksandra Milinkiewicza. Od kilku tygodni opozycyjny polityk odwiedza miasta i miasteczka Białorusi, spotykając się z ich mieszkańcami.

W obwodzie grodzieńskim milicja kilkakrotnie zatrzymywała Milinkiewicza - tak, aby ten nie zdążył na wyznaczoną godzinę. Nieznani sprawcy uszkodzili samochody ekipy opozycjonisty, a jego auto oblali farbą.

W Mińsku Milinkiewicz został podczas wiecu wciągnięty do radiowozu i wywieziony na przesłuchanie do jednego z komisariatów.

Tym razem milicja zatrzymała kierowcę polityka i zablokowała jego samochód. Lider opozycji dotarł więc do Łogojska autostopem.

Sztab Milinkiewicza twierdzi, że w Łogojsku wypoczywają prominentni funkcjonariusze państwowi i stąd próba niedopuszczenia do wiecu.

Sam Milinkiewicz mówi, że jest przygotowany na wszystkie ewentualności. "Dziś mnie zatrzymają na godzinę, jutro - na dwie, a za kilka dni mogę na dłużej trafić do więzienia" - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem.
Aleksander Milinkiewicz zamierza przez najbliższe miesiące prowadzić akcję edukacyjną związaną ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.