Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11412 miejsce

Autostopem z Gdańska na Antarktydę. Przemysław Skokowski zbiera pieniądze dla hospicjum

"Autostopem dla hospicjum" to autorski projekt Przemysława Skokowskiego, trójmiejskiego podróżnika. Już wkrótce wyruszy z Gdańska w podróż autostopem na Antarktydę. Podróżnik chce zebrać 100 tys. dla Domowego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.

 / Fot. PAP/Piotr Wittman"Świat jest piękny, ale na tym pięknym świecie jest też wiele rzeczy od których odwracamy wzrok bo nie pasują do naszego wyobrażenia o świecie idealnym" - mówi w spocie "Autostopem dla hospicjum" Przemysław Skokowski, który wyruszy w podróż autostopem z Gdańska na Antarktydę.

Podróżnik w ten sposób chce zebrać 100 tysięcy zł dla podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych oraz pacjentów Domowego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Skokowski będzie miał do pokonania około 30 tysięcy km, które chce pokonać do końca maja 2015 roku.

Trasa podróży prowadzi z Polski do Lourdes we Francji, skąd podróżnik wyruszy na piechotę pielgrzymką do Santiago de Compostela. Następnie ruszy do Giblartaru, gdzie będzie poszukiwał jachtu płynącego w kierunku Ameryki Południowej. Następnie po około trzytygodniowym rejsie przez Atlantyk dotrze do jednego z krajów Ameryki Południowej lub Środkowej. Dalej dokładną trasę trudno nakreślić, ale jak podkreśla Skokowski celem jest wizyta na Antarktydzie.

W jaki sposób zbierze pieniądze?

Na stronie internetowej "Autostopem przez życie" podróżnik będzie umieszczał artykuły i filmy opisujące jego wyprawę. Każdy z nich będzie zakończony zdaniem: "Jeśli się podobało, proszę, wpłać symboliczną kwotę na akcję". Bez specjalnych opłat, bez reklam. Zwyczajna prośba.

Podróżując też można pomagać

Skąd pomysł? Jak podkreśla podróżnik, wszystko zaczęło się od marzeń: "wszystko jest bardzo proste, a zaczęło się od marzenia o objechaniu świata autostopem. Później pojawiła się idea, że przecież podróżując też można pomagać. Jak? Dość prosto, jeżeli posiada się bloga. Postanowiłem, że połączę pisanie ze zwykłą prośbą pod koniec każdego tekstu, czy filmu. "Jeśli Ci się podobało, proszę, przelej przysłowiowe 5 zł na tę akcję". To wszystko. Wiele nie mam i też wiele dać nie mogę, ale ten blog to najcenniejsze co mam i postanowiłem, że swoją tegoroczną podróż - autostopem z Gdańska na Antarktydę oraz piesze przejście El Camino do Santiago de Compostela poświęcę właśnie hospicjum" - czytamy na www.siepomaga.pl.

Po pierwszym wpisie o akcji w ciągu jednego dnia udało się zebrać 4 tysiące zł. Na tę chwilę akcję wsparło 770 osób, a kwota, która wpłynęła to 16 425 zł.

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest za pośrednictwem strony www.siepomaga.plZobacz także: Ratujemy neon PKP ZAKOPANE. Trwa zbiórka na odtworzenie dworcowej wizytówki stolicy Tatr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

SZACUN dla WOJOWNIKA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.