Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23455 miejsce

Autostopem z „Gwiazdką Serc”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-30 12:53

„Autostopem PRL-u tropem” - to hasło przewodnie tegorocznego, czternastego już, Koncertu Charytatywnego „Gwiazdka Serc”. Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury.

Bilety-cegiełki będzie można kupić od 17 listopada w siedzibie organizatora koncertu, czyli w biurze Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Koncertu charytatywnego „Gwiazdka Serc” nie trzeba przedstawiać. Od czternastu lat w grudniu odbywa się wydarzenie artystyczne, podczas którego przedsiębiorcy zgromadzeni wokół RIG oraz znane raciborskie osobistości prezentują swoje aktorskie, śpiewackie, taneczne, kabaretowe oraz recytatorskie talenty. Widowisko ma wymiar charytatywny, gdyż dochód uzyskany ze sprzedaży biletów trafia do potrzebujących, a wszystkie występujące w nim osoby robią to na zasadzie wolontariatu.

- Hasło nawiązuje do tegorocznych obchodów 25-lecia wolnych wyborów w Polsce. Wcale nie oznacza tęsknoty za dawnym ustrojem, ale wręcz podkreśla, że obecnie żyjemy w innej rzeczywistości. „Gwiazdka Serc” zawsze miała charakter rozrywkowy, więc podchodzimy do tematu żartobliwie, z przymrużeniem oka. Najważniejszy jest cel, jaki chcemy osiągnąć, czyli pomoc potrzebującym, a to z roku na rok nam się udaje – mówi Tadeusz Ekiert, Prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej.

Podczas dotychczasowych koncertów udało się zebrać ponad 300 tysięcy zł. Tym samym możliwe stało się m. in. kupno sprzętu dla Domu dla Dzieci im. Jana Pawła II w Raciborzu, kupno sprzętu medycznego dla Hospicjum Św. Józefa w Raciborzu oraz dla Oddziału Laryngologicznego i Dziecięcego Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Co więcej, wyposażono pracownię logopedyczną w sprzęt komputerowy oraz programy komputerowe w Domu Pomocy dla Dziewcząt Niepełnosprawnych „Różany Pałac” w Krzyżanowicach, sfinansowano także zabiegi rehabilitacyjne dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz dziewczynki z rozszczepem kręgosłupa, dzięki „Gwiazdce Serc” ufundowano także program stypendiów dla szkół ponadgimnazjalnych Raciborza.
Lista wszystkich instytucji i osób, które uzyskały wsparcie jest długa (można ją znaleźć na stronie RIG). Dość powiedzieć, że środki finansowe zebrane tylko podczas ubiegłorocznego koncertu zostały rozdysponowane między aż trzynastoma podmiotami (instytucjami i osobami prywatnymi).

Tegoroczny koncert odbędzie się 12 grudnia. Artyści tradycyjnie już będą występowali w Raciborskim Domu Kultury przy ul. Chopina. Bilety-cegiełki na koncert można będzie nabyć od 17 listopada w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej (ul. Batorego 7, I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 do 14:00. Bilety będą dostępne w cenach 60, 50 i 40 złotych.

Przypomnijmy, że pierwszy koncert odbył się 15 grudnia 2000 roku. Jego pomysłodawczynią, a także reżyserką i scenarzystką, była dziennikarka i pisarka, Dorota Stasikowska-Woźniak. Inicjatorka „Gwiazdki Serc” poprowadziła pierwszy koncert wspólnie z Januszem Glinką, ówczesnym prezesem honorowym RIG.
Raciborska Izba Gospodarcza od czternastu lat jest organizatorem tego wydarzenia.


* * *

Raciborska Izba Gospodarcza

Raciborska Izba Gospodarcza jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorstwa i osoby prowadzące działalność gospodarczą, która powstała 03.09.1990 r. RIG wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu, tworzy warunki współpracy w kraju i za granicą.
Izba reprezentuje jednostki gospodarcze wobec władz samorządowych, urzędów i instytucji.

Kontakt:
Raciborska Izba Gospodarcza
Małgorzata Nawrat

rig@raciborz.com.pl
32 415 51 89
Adventure Media
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
604 231 738

(Aleksandra Dik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.