Facebook Google+ Twitter

Autostopowicze przypomną o Milenijnych Celach Rozwoju.

We wtorek w Rydze rozpocznie się promująca globalną odpowiedzialność kampania autostopowa, wiodąca przez siedem państw Europy. 26 sierpnia karawana spotka się w Krakowie.

W ramach projektu EURIZONS grupa około 40 autostopowiczów zaczyna swoją podróż 22 sierpnia w Rydzeplakat promujący realizację Celów Milenijnych w Polsce (Łotwa). Odwiedzą Litwę, Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Niemcy oraz Francję, gdzie zakończą swoją podróż na sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Osoby biorące udział w tej podróży to młodzi europejczycy pochodzący z krajów starej "piętnastki" oraz z "nowej" Unii. Zadaniem podróżników jest dyskusja o globalnej odpowiedzialności europejczyków i wzmocnienie poczucia ich międzynarodowej solidarności.

Ten niezwykły happening odywa się pod hasłem "6 milionów ludzi – 1 świat – 8 celów. Twoja aktywność ma znaczenie". Wspomniane w haśle Milenijne Cele Rozwoju zostały przyjęte w Deklaracji Milenijnej przez przywódców 189 państw na szczycie Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2000 roku - są to : wyeliminowanie głodu i ubóstwa, zapewnienie powszechego nauczania, promocja równości płci i awansu społecznego kobiet, ograniczenie umieralności dzieci, poprawa opieki zdrowotnej nad matkami, ograniczenie epidemii malarii i AIDS, ochrona środowiska naturalnego, oraz stworzenie globalnej współpracy na rzecz rozwoju świata. Kampania EURIZONS ma na celu przypomnienie o tych ideach i pobudzenie Parlamentu Europejskiego do działania przy ich realizacji, a jej uczestnicy podczas swojej podróży będą pracować jako wolontariusze, aby przypomnieć europejczykom o tych zobowiązaniach. Na trasie podróży będą odbywały się warsztaty, konferencje, debaty, a także spektakle i widowiska uliczne dostępne dla wszystkich mieszkańców. Do symbolicznego partnerstwa z uczestnikami kampanii zaproszeni zostali także europarlamentarzyści.

Karawana autostopowiczów odwiedzi 7 krajów Unii26 sierpnia autostopowicze będą gościć w krakowskim Parku im. Jordana - w ramach pikniku edukacyjnego będą poruszać takie problemy, jak ubóstwo, zrównoważony rozwój, handel międzynarodowy, relacje Północ- i Południe, uchodźcy, prawa człowieka, kultura, sztuka krajów Południa.

Szczegółowe informacje o akcji znajdują się na stronie http://www.eurizons.net/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.