Facebook Google+ Twitter

Autostrada A1 była budowana na piasku

Przy budowie autostrady A1 odkryto nieprawidłowości. W dzień drogowcy utwardzali drogę kruszywem, a nocą zastępowali je tanią ziemią. Złodzieje zarobili na tym miliony.

Fragment autostrady A1. / Fot. Wikipedia (http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:A1_-_Piotrk%C3%B3w_Tryb.%282%29.JPG&filetimestamp=20090807172348)Oficerowie CBŚ nagrali wideo, jak drogowcy w nocy wykopują z gotowych już odcinków autostrady dolomit, który służy do utwardzania podłoża i ładują go do ciężarówki. Powstałe dziury wypełniają ziemią z kopalnianych hałd. Wykopany dolomit następnego dnia trafiał ponownie na budowę autostrady, tylko po to, żeby znów go wydobyć. Zajmująca się tym firma, za każdym razem przedstawiała rachunki zakupu nowej partii kruszywa.

Oficerowie Centralnego Biura Śledczego zatrzymali właściciela jednej z firm podwykonawców oraz siedmiu jej robotników. Zatrzymani byli wczoraj przesłuchiwani. Przedstawiono im zarzuty kradzieży mienia znacznej wartości. Grozi za to dziesięć lat więzienia.

Tona dolomitu kosztuje 200-300 zł, a jedna ciężarówka zabiera aż 30 ton kruszywa. Zdaniem prokuratury tylko w ciągu jednej nocy z budowy wyjeżdżało nawet kilkadziesiąt samochodów wyładowanych dolomitem. Śledczy podejrzewają, że trwało to kilka miesięcy. Policja szacuje, że zyski złodziei szły w miliony.

Autostrada A1 ma połączyć Gdańsk z Gorzyczkami na południu kraju. Większość odcinków planowano oddać do użytku jeszcze przed rozpoczęciem EURO 2012. Jednak jak zaznacza "GW" - terminu pewnie nie uda się dotrzymać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

drogmen
  • drogmen
  • 10.03.2011 18:26

cieszcie się że nie popier.....szutrówkami

Komentarz został ukrytyrozwiń
pati
  • pati
  • 31.08.2010 10:59

polska nic dodac nic ujac, wszyscy kantuja, ostatnio wpadlam na artykul o Dexus Partners i Zuberze http://www.rp.pl/artykul/515188_Magia_nazwiska__stracone_miliony_.html, ze on tak nawywijal to naprawde

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy rano usłyszałam tę wiadomość w radiowej "Trójce, aż mnie zatkało. Uważam, że jest to największa złodziejska afera naszych czasów. Po prostu włos się jeży na głowie. )-:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polak potrafi. Ja bym nie wpadł na taki pomysł.
Myślę, że wystarczyłoby solidnie kontrolować faktury i porwnywać ilość materiałów trafiających na budowę. Szybko by wyszło, że coś jest nie tak. A wyżej opisana sprawa wskazuje, że przy budowie autostrad nadzór w zasadzie nie istnieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden policjant na jednego drogowca... A i to może nie wystarczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.