Facebook Google+ Twitter

Autostrada A4 z Krakowa do Tarnowa otwarta

Od wczoraj na zasadach przejezdności udostępniono kierowcom 57-kilometrowy odcinek autostrady A4 między Krakowem i Tarnowem.

autostrada A4 / Fot. GDDKiAW czwartek popołudniu drogowcy otworzyli dla ruchu osobowego i autobusowego kolejny odcinek małopolskiej autostrady A4. Chodzi o 57 kilometrowy odcinek między Krakowem a Tarnowem.

Droga została udostępniona kierowcom samochodów osobowych i autobusów na zasadzie przejezdności. Oznacza to, że prace wykończeniowe będą odbywać się przy zachowaniu ruchu tych pojazdów. Po odcinku Szarowo - Tarnów nie będą mogły póki co przemieszczać się samochody o masie powyżej 12 t.

"Od węzła Szarów do Bochni ruch dopuszczony będzie dwoma jezdniami, od Bochni do węzła Wierzchosławice jedną jezdnią i dalej od Wierzchosławic do węzła Krzyż (Tarnów Północ) znowu dwoma jezdniami. Będą ograniczenia prędkości do 90km/godz, 70 km/godz i 50 km/godz. To ostatnie ograniczenie prędkości wprowadzone zostanie przed wyjazdami z placu budowy. Na jezdni nie dopuszczonej do ruchu nadal trwać będzie budowa." - czytamy na stronie GDDKiA.

nowootwarty odcinek A4 / Fot. GDDKiA

Czytaj więcej: Dużo nowych dróg, ale na A1 i A4 jeszcze poczekamy
Jak deklaruje Generalna Dyrekcja, do końca tego tygodnia otwarta dla ruchu będzie także autostrada A1 Świerklany – Gorzyczki. Chodzi o 10 kilometrowy odcinek do granicy z Czechami. Oprócz 2 odcinków autostrad, kierowcy mają pojechać 25 kilometrowym odcinkiem S8 od Oleśnicy do Sycowa. Trasa ta jest przedłużeniem autostradowej obwodnicy Wrocławia. Łącznie, razem z otwartą już obwodnicą Żyrardowa w ciągu DK50 mamy otrzymać w tym tygodniu blisko 110 km nowych dróg.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.