Facebook Google+ Twitter

Autostrada na Euro 2012

Euro przybliża się nieuchronnie. Rodzą się więc obawy, czy przypadkiem na pytanie: Jak dojechać do stadionu, warszawiacy nie będą musieli odpowiedzieć: Trawą mości panowie, trawą... Droga, o której chcę pisać, powinna powstać już w 2005 r.

Jako mieszkańca Warszawy interesuje mnie najbardziej obwodnica wokół Warszawy. Ta inwestycja znacznie odciąży ruch w mieście. Ci, którzy mozolnie przebijają się przez zatłoczone centrum z jednego końca na drugi, ominą je, a korzystając z obwodnicy szybciej dotrą do celu.

Drugim istotnym fragmentem drogi jest połączenie dwu największych w Polsce miast, Warszawy i Łodzi, drogą szybkiego ruchu. Na to czekamy od lat. Tę drogę zaplanowałby każdy normalnie myślący człowiek, nieuwikłany w partyjne układy, czy potrzeby kolesiów. Kiedyś z powodów nie tylko gospodarczych powstała trasa Warszawa - Katowice, a teraz ma powstać trasa Warszawa - Gdańsk. Trasą przez Janki wjeżdża najwięcej samochodów do Warszawy. Tą południowo – zachodnią okolicą podwarszawską należy zająć się w pierwszej kolejności.
Miejsce pod wezeł Al. Krakowska / Fot. Roman Woźniak

Droga ekspresowa od węzła Lotnisko do węzła Konotopa (zwana S2) to część autostrady A-2. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na IV kwartał 2009 roku, a zakończenie budowy na I kwartał 2012 roku.
Na trasie, liczącej 11,1 km powstanie kilka węzłów: „Konotopa”, „Aleje Jerozolimskie", „Opacz", „aleja
Krakowska" i „Lotnisko”. Można się w tym zapętlić... Jeśli do tego dodamy: 1 tunel kolejowy, 10 wiaduktów w ciągu drogi głównej, 13 wiaduktów w ciągu łącznic, 7 wiaduktów nad lub pod drogą ,2 kładki dla pieszych, to przed naszymi oczyma rysuje się gigantyczna inwestycja na lata.

Planuje się, by ruch drogowy na drodze S2 i w węzłach był całkowicie bezkolizyjny. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy tylko w węzłach. W związku z tym wzdłuż nowej drogi powstaną liczne, dodatkowe drogi lokalne, zapewniające dojazd do zabudowy i gruntów rolnych, a w poprzek nowej drogi zostaną wybudowane liczne poprzeczne przejazdy nad lub pod drogą. Na przecięciach z liniami kolejowymi powstaną wiadukty zapewniające bezkolizyjność ruchu drogowego i kolejowego".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.