Facebook Google+ Twitter

Autostrada Warszawa-Łódź będzie jeszcze przed Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-25 09:16

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapewnił, że autostrada łącząca Warszawę z Łodzią zostanie wybudowana przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Minister powiedział, że podległy mu resort ogłosi przetargi na realizacje tej inwestycji w przyszłym tygodniu.

Cezary Grabarczyk wyjaśnił, że Ministerstwo Infrastruktury przygotowało plan, w którym podzieliło autostradę łączącą Łódź z Warszawą na 5 odcinków, które będą budowane jednocześnie. Zdaniem ministra, takie rozwiązanie gwarantuje terminowe oddanie inwestycji.

Resort infrastruktury przygotował na ten rok umowy na budowę autostrad o łącznej długości 400 kilometrów. Ministerstwo zainicjowało budowę nowego odcinka autostrady A1 z Nowych Marzów do Torunia, a także podpisało umowę na realizację odcinka autostrady A2 od Nowego Tomyśla do Świecka – przypomniał Grabarczyk. Jego zdaniem do końca 2013 powinna zostać wybudowana obwodnica Augustowa. Droga ma przebiegać przez miejscowość Raczki, co ocali bagna Rospudy, nie przecinając unijnego obszaru chronionego Natura 2000.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.