Facebook Google+ Twitter

Autostrady tylko dla bogatych

Na Euro 2012 w Polsce mają powstać nowe autostrady. Podróż z Warszawy do Świecka ma kosztować blisko 100 złotych. Eksperci ostrzegają, że jeśli ceny będą zbyt wysokie, nikt nie będzie chciał korzystać z nowych dróg.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Autostrada_del_sole_sesso_reggio_emilia.jpg&filetimestamp=20050605205929 Dziś w Polsce mamy 850 km autostrad. Wiadomo już, że do Euro 2012 nie zostaną ukończone wszystkie zaplanowane odcinki. Pomimo tego, będziemy mieli ponad dwa razy więcej dróg tej klasy niż obecnie.

Dziś najdrożej wypada podróż najbardziej zakorkowaną i często remontowaną autostradą A4 między Katowicami a Krakowem. Za przejazd odcinkiem koncesyjnym o długości 61 km trzeba zapłacić 16 zł. Dla porównania, gdy powstanie autostrada A2 za przejazd z Warszawy w kierunku zachodniej granicy, odcinkiem o długości 450 km zapłacimy aż 96 złotych. Okazuje się, że na innych trasach wiele nie zaoszczędzimy. Jak podaje portal Wyborcza.biz, podróż z Gdańska do Łodzi odcinkiem o długości 295 km wyniesie nas blisko 60 złotych.

Obecnie kierowcy samochodów osobowych płacą tylko na odcinkach wybudowanych przez prywatne firmy. Nie należy się łudzić jednak tym, że pozostałe odcinki autostrad oraz te, które dopiero zostaną zbudowane, będą darmowe. Z początkiem przyszłego roku zapłacimy już za przejazd z Konina do Łodzi. Na nowych państwowych drogach opłaty mają obowiązywać zaraz po ich otwarciu. Spółki koncesyjne negocjują stawki z rządem. Natomiast na odcinkach państwowych opłaty mają być różne. Kwota wyjściowa to 20 gr/1km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.08.2010 15:43

Artykuł 32 konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej:

1.- Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2.- Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
***
Komentarz: JEŚLI COŚ JEST DOSTĘPNE ZA PIENIĄDZE MUSI BYĆ TAKŻE DOSTĘPNE BEZPŁATNIE!!! PŁACIĆ ZA JAZDĘ AUTOSTRADĄ MUSZĄ TYLKO OSOBY, KTÓRE PRAGNĄ BYĆ LEPSZYMI OD INNYCH OSÓB DZIĘKI POSIADANIU PIENIĘDZY.

Czy świnia w koronie i na tronie przestaje być świnią?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.