Facebook Google+ Twitter

Autostrady w Polsce, a parada na Motławie w Gdańsku

Zapowiadana na godzinę 18 w czwartek parada otwierająca International Waterbike Regatta nie odbyła się. Nie wszyscy uczestnicy regat zdążyli na czas dojechać, a padający w Gdańsku deszcz uprzykrzył życie organizatorom

Świecące pustkami i deszczem Długie Pobrzeże / Fot. Ewa KowalskaTuż przed godziną 18 na Długim Pobrzeżu przechadzały się nieliczne grupki, ukrytych pod parasolami, turystów, a po Motławie sunął jedynie galeon, z którego dochodził donośny głos przewodnika. Na wysokości Targu Rybnego kręcili się fotoreporterzy przygotowani do uwiecznienia zapowiadanej parady niecodziennych wehikułów. Ratownicy WOPR w oczekiwaniu na paradę / Fot. Ewa KowalskaW pobliskim pubie popijali herbatę gdańscy ratownicy WOPR, a Strażnicy Miejscy, zniechęceni brakiem zajęć, odbijali swoją motorówką od brzegu.

Kiedy z Ratusza Głównego Miasta dobiegł dźwięk carillonu, wybijający godzinę 18, na Motławie nie pojawiły się zapowiadane konstrukcje.
- Obcokrajowi studenci myśleli, że w Polsce są autostrady - śmiali się, ubrani w pomarańczowe sztormiaki ratownicy - pomylili się. Podobno niektórzy są właśnie dopiero pod Łodzią.
Mistrzowska jednostka "Dżordż" i jej konstruktorzy / Fot. Ewa KowalskaNa drugim brzegu Motławy panowało spore ożywienie. Tu, w pobliżu Filharmonii Bałtyckiej rozbili namioty uczestnicy regat, a eleganccy słuchacze przybywali na koncert symfoniczny „Zakochany Brahms”. Camping pod Filharmonią? Tego jeszcze w Gdańsku nie było! / Fot. Ewa Kowalska

Pomiędzy namiotami studenci taklowali swoje, bardziej lub mniej dziwne, pojazdy. Padający deszcz im nie przeszkadzał, w czym niewątpliwie pomagał bursztynowy napój w plastikowych kubkach.
Łukasz Rosołowski i Witek Krzysztof (przyp. autor: jeżeli pomyliłam nazwisko, przepraszam i proszę poinformować o tym redakcję), studenci Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, dokonywali ostatnich zabiegów kosmetycznych na zasłużonej jednostce, która w zeszłym roku zwyciężyła podczas regat w Turcji.
Polityka, jak się okazuje, jest wszechobecna ... / Fot. Ewa Kowalska- Oprócz „Dżordża” wystawiamy jeszcze dwie jednostki. Będzie to "WR4" oraz wodolot "Zdrowa rybka" - mówią studenci.
- Czy Politechnika Gdańska i w tym roku będzie triumfowała?Włoscy studenci, w trakcie konstruowania swojej jednostki, niejedną butelkę musieli otworzyć ... / Fot. Ewa Kowalska
- Pytanie! Oczywiście, że tak – odpowiadają uśmiechnięci, przyszli inżynierowie

A parada? Wtajemniczeni twierdzili, że parada odbędzie się po zmroku. Być może. Zachodzi jednak obawa, że obserwować ją będzie jedynie Tadeusz Ziółkowski, pierwszy komendant statku „Lwów”, którego pomnik zdobi Targ Rybny w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.