Facebook Google+ Twitter

Avant Art Festival 2011. „Szwajcaria” zbliża się wielkimi krokami

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-23 13:16

W dniach 29 września-2 października i 7-8 października we Wrocławiu pod hasłem „Szwajcaria” odbędzie się 4. edycja Avant Art Festival. Zobaczymy koncerty, instalacje, performance, a także projekcje z muzyką na żywo.

 / Fot. Materiały prasoweJesień w Polsce należeć będzie do awangardy. We Wrocławiu ruszy 4. edycja Avant Art Festival (29 września-8 października), święta artystycznego eklektyzmu, w ramach którego odbędą się spotkania z muzyką, teatrem i tańcem najwyższej próby. Podczas weekendu szwajcarskiego zaprezentuje się bezapelacyjna czołówka sztuki tego regionu. Ze swoim oryginalnym performancem wystąpi Stephane Vecchione - perkusista kultowego zespołu Velma, grupa szaleńców MIR połączy w jedno wszystkie nurty lat 80. i 90., OY zabierze w podroż wehikułem swojego niezwykłego głosu, Dimlite wskaże nowe ścieżki współczesnej elektroniki, a kolektyw Reverse Engineering odkryje mroczne zakamarki drapieżnego hip-hopu.

Z kolei w swoim performancie Sudden Infant udowodni, że estetyka noise to nie tylko hałas, a Christoph Hess za pomocą samych adapterów stworzy niesamowite instalacje. Za sprawą tancerki Alexandry Bachzetzsis i jej tanecznego eseju zobaczymy także współczesną wizję kobiecości, zaś znani z zeszłorocznej edycji magicy z grupy Minimetal wystąpią tym razem aż w dwóch odsłonach performatywnych. Uzupełnieniem tej obszernej prezentacji pochodzących ze Szwajcarii artystów, będzie wspólny polsko-szwajcarski projekt taneczno-muzyczny In Between: Dance and Music Destroyer, Man Born Ouf of M.A.D.D. A to jeszcze nie koniec.

We Wrocławiu zagra też słynny zespół The Bug oraz francuski DAT Politics i polski skład 2g.

4. Avant Art Festival ponownie zaskoczy. To festiwal, w którym eksperymenty w sztuce nie mają granic, liczy się jakość kreacji. - Chcemy zaskakiwać i dziwić, stawiać widza w opozycji do utartych schematów i klasycznego podejścia do sztuki. Można powiedzieć, że tradycją staje się tu odrzucenie tradycji, kanonem - łamanie kanonów, a konwencją niekonwencjonalność. Stawiamy na różnorodność, wielogatunkowość i jesteśmy otwarci na wszystko, co oryginalne - mówi Kostas Georgakopulos, dyrektor Avant Art Festival.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.