Facebook Google+ Twitter

Avatar bije kolejny rekord

Nie chodzi tym razem o rekord oglądalności, a o rekord w ilości ściągnięć z internetu. Najnowszy film Jamesa Camerona zaraz po dystrybucji stał się najchętniej ściąganym przez piratów plikiem.

Plakat / Fot. Materiały promocyjnePortal TorrentFreak.com, który zajmuje się przeglądem aktywności wymiany plików w internecie, przedstawił dane, z których wynika, że "Avatar" został ściągnięty aż milion razy. Informacje spotkały się z niemałym zaskoczeniem, bowiem film został skonstruowany w technice 3D i nie możliwe jest obejrzenie go w takim samym formacie jak w sali kinowej. Przekonywał o tym sam James Cameron. Istnieje jednak wersja też dwuwymiarowa. Spowodowane jest to faktem, że wiele sal kinowych nie jest przystosowana do wyświetlania obrazów w trójwymiarze.

Studio 20th Century Fox nie przejęło się zbytnio tymi doniesieniami twierdząc, że nie można nawet porównywać wrażeń jakie odczuje widz oglądając ich dzieło w kinie, z tymi jakich dozna po obejrzeniu go w postaci pirackiej kopii. W tej kwestii trudno nie zgodzić się z wytwórnią, ponieważ od momentu premiery "Avatar" przyciągnął do kin tłumy, zbliżając się do liderującego w rankingu pod względem osiąganych wpływów "Titanica" (również wyreżyserowanego przez Jamesa Camerona).

Prezes firmy konsultingowej Insight Media Chris Chinnock uważa jednak, że Hollywood jest w błędzie jeśli sądzi, że filmy w 3D powstrzymają piractwo. Pojawi się bowiem niedługo telewizja trójwymiarowa, a z dostosowaniem obrazów do nowej technologii, piraci zapewne sobie poradzą.

Newsweek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Avatar jest odlotowy! Polecam Multikino w Złotych Tarasach sala nr 1 - wrażenia niesamowite! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.01.2010 17:59

Proste, że "Avatar" tylko w kinie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.