Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35121 miejsce

Awans Andrzeja Leppera jak "Kariera Nikodema Dyzmy"

Wybitny polski pisarz Tadusz Dołega Mostowicz stworzył w swojej powieści " Kariera Nikodema Dyzmy "(1932) postać prostaka i cwaniaka który robi niesamowitą karierę polityczną. 74 lata póżniej fikcja literacka stała się faktem.

[plik 0 lewa]Tadeusz Dołega Mostowicz stworzył postać Nikodema Dyzmy - bezrobotnego z prowincji, który robi zawrotną karierę polityczną i towarzyską w Warszawie. Postać tego cwaniaczka i prostaka była traktowana z przymrużeniem oka. Niesamowite jest to, że 74 lata po wydaniu powieści “Kariera Nikodema Dyzmy” główny bohater jest realną postacią na polskiej scenie politycznej .

Andrzej Lepper przyszedł na świat 13 czerwca 1954 roku w Stowięcinie (pomorskie). O jego dzieciństwie nic nie wiem, wiadomo że skończył Technikum Rolnicze w Sypniewie , odbył służbę wojskową i zaczął karierę zawodową i polityczną . Od 1977 do 1980 roku członek PZPR a także kierownik w PGR. Andrzej Lepper wziął los w swoje ręce i od 1980 roku prowadzi gospodarstwo rolne.

Jednak prowadzenie gospodarstwa rolnego nie szło mojemu bohaterowi. Olbrzymie zadłużenie i groźba licytacji przez komornika spowodowało że założył w 1991 roku wraz z innymi zadłużonymi rolnikami związek zawodowy Samoobrona który w 1992 r przekształcił się w partię polityczną. Wielokrotnie karany przez sądy, Andrzej Lepper budował swój wizerunek polityczny. Do swej partii przyjmował wszystkich, którzy byli mu bezwzględnie posłuszni no i oczywiście mieli dużo pieniędzy, nieważne, jakiego pochodzenia.

W 2001 roku zostaje (o zgrozo) posłem do sejmu IV kadencji (i na bardzo krótko) wicemarszałkiem Sejmu, dzięki poparciu SLD. Szybko traci tę funkcję za fałszywe oskarżenia znanych polityków. W obecnym Sejmie Andrzej Lepper zostaje wicemarszałkiem, następnie wchodzi w koalicję rządową z LPR i PIS i za sprawą Jarosława Kaczyńskiego jest wicepremierem i ministrem rolnictwa,

Żenujące jest, że liderowi PIS nie przeszkadza to, iż 8 maja 2005 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy wyrok skazujący Andrzeja Leppera na karę 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 5 lat.. PiS akceptuje też inne wyroki Leppera, między innymi za pobicie komornika oraz nielegalne blokady dróg. Można popierać Andrzeja Leppera, tylko po co nazywać swoją partię Prawo i Sprawiedliwość?

Warto oglądać polskie seriale zwłaszcza, że niektórzy reżyserzy mają niesamowite wizje. Jerzy Gruza już w 1993 roku nakręcił serial „Czterdziestolatek – dwadzieścia lat później”, tworząc tam postać przewodniczącego Maliniaka, zagranego rewelacyjne przez Romana Kłosowskiego - wypisz wymaluj nasz bohater.

Podczas kampanii wyborczej w 2005 roku Andrzej Lepper powiedział „Celem moim i Samoobrony jest rządzenie Polską i jest to kwestia czasu” i ta groźba jest coraz bardziej realna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Bardzo mnie rażą występki Lepera. Kudłate chłopisko. No i te wiechcie! Na tle sceny politycznej, na której same sławy o wielkiej kulturze politycznej występują, uczciwi i prawi, mający w swojej działalności, wyłącznie dobro społeczne, Andrzej Leper to potwór. Rozwijał się i żył w dobrobycie, mógł z niego wyrosnąć najszlachetniejszy człowiek. Miał, przecież z kogo brać przykład, bowiem w Polsce szlachetność utrzymuje się od wieków. Żeby w takiej atmosferze wykształciła się postać skłócona z powszechnie występującą prawością to rzeczywiście może budzić uzasadnione zgorszenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego Kaczyński popiera Leppera? Realpolitik to się nazywa - jak mu przestanie być potrzebny, to przestanie go popierać. Pytanie tolepa pomijam, bo można na ten temat książkę napisać. Warto jednak zauważyć zmiany, jakie przeszedł na przestrzeni tych lat, mimo że słoma dalej jeszcze z butów wystaje. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałęś, że o jego dzieciństwie nic nie wiemy, a to, że pobił nauczyciela :), jednak coś wiadomo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dyzmów Ci u nas pod dostatkimem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ka
  • ka
  • 18.08.2006 12:15

trochę szkoda, że ludzie nie są zdolni do tego, żeby wychwycić jakieś różnice.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ka
  • ka
  • 18.08.2006 12:13

jakościowo rózni się chociażby tym, że Wałęsa nie jest przestępcą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy ktoś Ci na to pytanie odpowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.08.2006 12:03

Chciałbym zapytać: czym jakościowo Andrzej Lepper różni się od Lecha Wałęsy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Endrju swój chłop on jest wylewny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.