Facebook Google+ Twitter

Awanse za luty. Zobacz, czyja tabliczka zmieniła kolor!

Przyznaliśmy redakcyjne awanse za luty. Tym samym powiększyły się grona debiutantów, reporterów, dziennikarzy i redaktorów. Sprawdźcie, przy czyim nazwisku tabliczka zmieni kolor!

 / Fot. W24Tak licznie debiutującym dziękujemy, że na miejsce swych publikacji wybraliście Wiadomości24.pl. To świetny serwis; i to nie dlatego, że ma najnowsze techniczne rozwiązania, ale dlatego, że tworzą go fantastyczni ludzie, dziennikarze W24, chętnie dzielący się z czytelnikami najnowszymi, ciekawymi informacjami wszystkich dziedzin. Kilku Autorów pewnie już poznaliście, wielu innych poznacie wkrótce. Zachęcamy do korzystania z poczty wewnętrznej i opcji dodawania znajomych.

Warto też zerknąć do rankingów, by sprawdzić ilu czytelników zdołaliście zainteresować swymi materiałami, ile zabrały komentarzy i pozytywnych ocen. Możecie już dbać o porządek w serwisie, choćby przez kasowanie komentarzy naruszających regulamin serwisu, a przede wszystkim - dobre obyczaje. W razie wątpliwości, zawsze możecie skontaktować się z wydawcami bądź autorami z uprawnieniami Reportera, Dziennikarza i Redaktora.

Debiutant:
Bartosz Babis
Katarzyna Irzeńska
Agnieszka Sugalska
Wioletta Rzepczyk
Piotr Kuspys
Artur Bochenek
Joanna Kurdubska
Jan Jasnorzewski
Eugeniusz Możejko
Cezary Kopczyński
Janusz Bączyński
Marzena Przeworska
Maciej Mrozik
Marek Stawiasz
Monika Wiśniewska
Adam Kielar
Malgorzata Samiec
ks. Jacek WIOSNA Stryczek
Justyna Drozdecka
Łukasz Henel
Aleksandra Lewenhaupt
Michał Otrzonsek
Krzysztof Ryba
Marcin Zimerman
Magda Orzażewska
Eugeniusz Łuczyński
Bartłomiej Wiśniewski
Mikołaj Rutkowsk
Bogumiła Nowak
Wojciech Węgiel
Tomasz Gontarz
Małgorzata Mincer
Agnieszka Kapturkiewicz
Maria Schwarz-Kubiak
Paula Radwanowicz
Agnieszka Stasiewicz
Thomas Earl
Aleksandra Wolna
Maria Schwarz-Kubiak
Tomasz Mazewski
Renata Tuszyńska
Robert Krasowski
Kuba Antkiewicz
Wojciech Kujatt
Irena Moll
Lidia Rytel
===>>>>>>Na następnej stronie przeczytasz kolejne nazwiska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Von Sadecl
  • Von Sadecl
  • 04.03.2012 10:18

Kostka nie rozumiesz naprawdę? Że wszyscy mają gdzieś twój protest????????? Co chcesz osiągnąć????? Skompromitować SADOWSKICH do KOŃCA? Już SIĘ SKOMPROMITOWALI DAJĄC SOBIE GWIAZDKI//OCENY byle w RANKINGU BYĆ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Halino, upierdliwym człowiek się staje, jak nie uzyskuje na swoje wątpliwości rzeczowej odpowiedzi, bo trudno tak nazwać odpowiedz pana Rafała Gdaka: .... porównanie z innymi autorami wydaje mi się niezbyt taktowne. No, bo co oznacza? Że Pan Ryszard Kosacz, który przesyła nam fotoreportaże i teksty z różnych zakątków Azji, Australii czy Ameryki ma mniejsze prawo do awansu niż pp. Sadowscy? Wybaczy Pan, ale takie "pokazywanie palcem" jest w gruncie rzeczy krzywdzące. Pisze Pan bowiem: "Wnioski nasuwają się same, "przykładowi" nie awansowani mają wyraźną przewagę odsłon na artykuł, a to chyba świadczy o jakości i rzetelności ich materiałów i ich tematyce". Co można zrozumieć tak: Państwo Sadowscy są lepsi od Pana Kosacza, Pani Rudnickiej, Pani Kołodziejczyk i wszystkich, których Pan wymienił, mimo to redakcja ich nie docenia.
Może państwo Sadowscy nie są lepsi, ale na pewno nie gorsi, mimo to redakcja ich nie docenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Zbigniew Kostka
Hihihi...! niechcący kliknęłam Panu na plusową ocenę, a miała być negatywna... To tak tylko gwoli ścisłości, bo bardzo nie lubię "upierdliwych", monotematycznych ludzi - w żadnej sprawie... Więcej kreatywności życzę Panu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Zbigniew Kostka
"Upierdliwość", to brzydka cecha, nawet w słusznej sprawie. Żeby nie stać się nudnym i mieć jakąkolwiek szansę na wysłuchanie swoich racji, trzeba szukać innych możliwości ich dowiedzenia. To tak ogólnie... bo czy Pan ma rację, to już pewna nie jestem. Niektóre przykłady, jakie Pan podaje, nijak się mają do rzeczywistości. Pozdrawiam Pana!

Komentarz został ukrytyrozwiń
komentator
  • komentator
  • 04.03.2012 08:15

Te wszystkie nalepki,awanse,rankingi to bzdura. Dzielą tylko ludzi,a dziennikarstwo obywatelskie nie powinno podlegać takim cenzurom.
W internecie są przynajmniej dziesiątki serwisów obywatelskich i nigdzie tak nie ingeruje się w teksty jak tutaj. "Rzeczpospolita" na swoim serwisie "Reporter.RP" nawet błędów autorów nie poprawia (i to ich dyscyplinuje do większej staranności).
Lata świetnej prosperity w "w24" już minęły. Redakcja przez zbytnie ingerowanie w teksty straciła olbrzymie pokłady utalentowanych DO, i co najdziwniejsze-nie wyciągnęła wobec siebie żadnych wniosków.
W serwisie jest totalny bałagan. Są rzesze nieaktywnych od lat dziennikarzy którzy dalej figurują z tymi śmiesznymi etykietkami,a w ogóle nie piszą. Chyba się nie pomylę jak powiem,że 90% ludzi pisze tu tylko dla "awansu" lub żeby dyskretnie pod szyldem "w24" reklamować własne biznesiki czy inicjatywy.
Nie podoba mi się to co robi "w24" z dziennikarzami obywatelskimi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydawca na swoim portalu, ma prawo awansować, tych czy innych dziennikarzy, jednak nie może zapominać o społecznościowej formule portalu.

Podczas wywiadu z dziennikarską rodziną Sadowskich, zadałem im pytanie:
Rzeczywiście imponujące wyniki, szczególnie za oceny, ale też za odsłony mieścicie się w pierwszej 200 najlepszych DO. Rodzi się pytanie, dlaczego Elżbieta i Andrzej mają przy nazwisku tylko tabliczkę z napisem reporter?, na które dostałem następującą odpowiedź:
Andrzej się zniecierpliwił i w artykule: Najlepsi autorzy link w statystyce, chciał delikatnie zwrócić uwagę redakcji, na najlepszych dziennikarzy i reporterów (z pierwszej setki), do rozważenia ich awansu. Jednak redakcja kieruje się swoimi kryteriami i nie znaleźliśmy uznania w oczach redakcji.

Poza tekstem artykułu Andrzej Sadowski powiedział mi, że już 2010-12-03 napisał artykuł: Opracujmy jakieś ramowe zasady awansów na stopnie dziennikarskie, w którym napisał: Przeglądając spis użytkowników link można dojść do wniosku, że awanse DO są nieraz przypadkowe i wcale niezależne od dorobku DO...... Jeżeli chodzi o niższe stopnie awansu DO, to zauważyłem pewną prawidłowość: po 5 artykułach stopień: praktykanta, po 10 artykułach stopień: debiutanta, po 20/25 artykułach stopień: reportera. Ale im wyżej, tym przyznawanie stopni awansu DO to już wielka niewiadoma.

Redakcja zwróciła mu artykuł, odpowiadając mu: Panie Andrzeju, niestety, przyznawanie awansów odbywa się zupełnie inaczej, niż Pan to opisał. Tabliczkę praktykanta dostają wszyscy praktykanci, którzy odbywają praktyki w redakcji na Domaniewskiej bądź on-line. Status debiutanta otrzymują autorzy, którzy mają w profilu 5 opublikowanych materiałów (teraz po 1). Kolejne tabliczki zależą od aktywności użytkownika w serwisie, jakości i rzetelności materiałów, tematyki. Można napisać 40 świetnych, obywatelskich, lokalnych tekstów, można też wrzucić 100 omówień lub informacji prasowych. Dość jasne jest, że każdego Autora oceniamy indywidualnie.

Po tym, że tygodniowe nagrody są udzielane nie za: jakość, rzetelność materiałów i tematyki, ale za ilość odsłon, można domniemywać, że redakcja w swoich ocenach preferuje jednak osłony. Oceńmy więc indywidualnie awansowanych i przykładowych nie awansowanych reporterów:
1. Adrianna Adamek-Świechowska; awans na dziennikarza, pisze od 29.12.2010 r.. Napisała 21 artykułów, wstawiła 7 galerii. Ma 37338 odsłon, tj. 1334,5 odsłon na artykuł/galerię
2. Ryszard Kosacz - awans na dziennikarza, pisze od 19.09.2011 r.. Napisał 38 artykułów, wstawił 27 galerii. Ma 78907 odsłon, tj. 1213,95 odsłon na artykuł/galerię
3. Michał Kędzierski; awans na dziennikarza, pisze od 14.09.2011 r.. Napisał 281 artykułów, ma 331459 odsłon, tj. 1179,57 odsłon na artykuł.
4. Anna Kołodziejczyk; awans na dziennikarza, pisze od 11.08.2011 r.. Napisała 61 artykułów, wstawiła 5 galerii. Ma 69447 odsłon, tj. 1052,2 odsłony na artykuł/galerię.
5. Beata Rudnicka; awans na dziennikarza, pisze od 13.12.2009 r.. Napisała 40 artykułów, ma 32107 odsłon, tj. 802,7 odsłony na artykuł.
6. Elżbieta Sadowska; bez awansu, pisze od 13.12.2009 r.. Napisała 75 artykułów, ma 146150 odsłon, tj. 1948,7 odsłony na artykuł.
7. Andrzej Sadowski; bez awansu, pisze od 08.02.2010 r.. Napisał 64 artykuły, ma 114121 odsłon, tj. 1783,1 odsłon na artykuł.

Wnioski nasuwają się same, przykładowi nie awansowani mają wyraźną przewagę odsłon na artykuł, a to chyba świadczy o jakości i rzetelności ich materiałów i ich tematyce. Wydawca na swoim portalu, ma prawo awansować, tych czy innych dziennikarzy, jednak nie może zapominać o społecznej formule portalu, o jego społecznościowym charakterze. Może więc warto ustalić jakieś ramowe zasady awansów, na stopnie dziennikarskie. Ps. Dla jasności, nie mam nic przeciwko awansowanym, a Michała Kędzierskiego sam Andrzej Sadowski wskazywał do awansu w artykule: Najlepsi autorzylink w statystyce. Nie uważam też że awanse dostali niezasłużenie, ale państwo Sadowscy też już n

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wrażeń, awansów, tabliczek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję awansów!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja się zastanawiałam, dlaczego z powrotem widzę "wagi"... Redakcjo, dziękuję :-)! A czasy żółtej tabliczki pamiętam, jakby to było wczoraj ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluje awansów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.