Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22675 miejsce

Awanse za marzec. Sprawdź, czy Twoja tabliczka zmieniła kolor!

Pierwszy czwartek miesiąca jest w naszym serwisie dniem awansów. Kolejny raz powiększyło się grono debiutantów, reporterów, dziennikarzy oraz redaktorów. Nie zwlekaj więc i sprawdź, czy Twoja tabliczka "świeci" innym kolorem!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

Od początku 2012 r. „kariery” niektórych DO nabrały tempa, w styczniu na stopień dziennikarza redakcja awansowała Katarzynę Bańbor. Stanisława Cybrucha, Teresę Stachowicz. W lutym na stopień redaktora awansowała Katarzyna Bańbor, a na dziennikarza awansował Michał Kedzierski. W marcu na stopień redaktora redakcja awansowała Stanisława Cybrucha, Teresę Stachowicz i Michała Kedzierskiego. Jak widać niektórzy awansowali ze stopnia na stopień z miesiąca na miesiąc. I dobrze, że redakcja, trzyma rękę na pulsie i wyróżnia najaktywniejszych DO. Niedobrze, że redakcja, nie zauważa dokonań maluczkich, np. reportera Andrzeja Sadowskiego, który w grudniu 2011 r. opublikował 6 artykułów a w styczniu 2012 r. opublikował 7 artykułów, uzyskując w styczniu 2012 r. 8566 odsłon, czy reporterki Elżbiety Sadowskiej, która w grudniu 2011 r. opublikowała 6 artykułów a w styczniu 2012 r. opublikowała 4 artykuły, uzyskując w styczniu 2012 r . 6197 odsłon. Uważam, że właśnie za grudzień, czy styczeń należały się im awanse na stopień dziennikarza, gdyż uzyskali wyniki lepsze od większości redaktorów i dziennikarzy DO zalogowanych w serwisie, o niektórych wydawcach nie wspominając (a gadanie wydawców, że to nie odsłony są najwyższym kryterium oceny możemy wstawić miedzy bajki, patrz za co redakcja wynagradza DO). Jednak ich nie dostali, dlatego od lutego zacząłem porównywać ich osiągnięcia z osiągnięciami DO awansowanych na stopień dziennikarza i będę to powtarzał co miesiąc. Jak wszyscy mogli zobaczyć, osiągnięcia w/w przykładowych reporterów, nie są gorsze od awansowanych, a dochodzi jeszcze staż w serwisie. Tym bardziej, że większość autorskich tekstów w/w reporterów, jest ponadczasowa (nie starzeje się po tygodniu), więc mają przyrosty odsłon na artykułach z 2009, czy 2010 r.. Cóż pozostaje nam czekać do awansów za kwiecień, a wtedy poszerzę krąg przykładowych niezauważonych przez redakcję, nie awansowanych reporterów do 10-ciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dla czego
  • Dla czego
  • 07.04.2012 08:35

A tak właściwie to czemu redakcja nie da awansów Sadowskim i byłby spokój, czyżby rzeczywiście nie zasługiwali na tabliczkę dziennikarza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Awanse mają sens. I to w kilku wymiarach; jeden, bardzo praktyczny, zawsze przypominam przy okazji podobnych sporów - zróżnicowanie uprawnień w serwisie. Niebawem zmieni się nieco organizacja naszej społeczności. Sprawi to najpierw samodzielne publikowanie, a wraz z pojawieniem się stron głównych działów - organizowanie wokół nich redakcji tematycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ BARBARA Romer Kukulska

I mądrze i politycznie...:)))
Pan Rafał Gdak wyjaśnia, że ranking nie wpływa na awanse, więc temat "odsłon" nie powinien mieć tutaj miejsca, ale jak Pani Barbara go zachaczyła, to i ja się nie boję.
Myślę, że gdyby nie rankingi - byłoby mniej artykułów...:)
Są autorzy piszący jeden tekst dziennie i publikujący go w kilku "częściach" i pod kilkoma tytułami, bo to daje szansę na więcej odsłon i komentarzy.
Czy to już patologia?
Jak Cię częściej ktoś "otwiera"
To dostaniesz Pulitzera?
Pozdrawiam serdecznie.:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rejtanowa walka o pp.Sadowskich i ich awanse przypomina mi jako żywo czasy, kiedy na zebraniach "komitetów robotniczych" decydowano o premiach. Wynik był zawsze taki sam: po równo wszystkim! Znakomitej pielęgniarce, wzorowemu ogrodnikowi, zlbieganemu elektykowi dzieki któremu aparatura działała non stop i moczymordzie z kotłowni bo...miał dzieci; Tak wyglądała i tak wygląda zawsze "sprawiedliwość" tam, gdzie decyduje "głos ludu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ mam jeszcze inny pomysł. ;)))) Skoro REDAKTOR budzi najwększe emocje. Zamiast Debiutanta, po 5 artykułach, każdy zostanie od razu z automatu Redaktorem.
Będzie demokratycznie i wszyscy będziemy redaktorami. Ciekawe ile osób skorzysta z przywilejów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moi Mili Autorzy. @ Karol Wrochna
I ja kiedyś walczyłam o awans redaktorski dla jednej z koleżanek. I ja kiedyś dochrapałam się czerwonej tabliczki. To było motywujące i pasjonujące, niczym gra w pokra. Stawiasz świętny materiał, jeden i drugi i patrzysz . Zarobi na tabliczkę czy jeszcze nie.
ALe gdybyście wiedzieli jaka szczęśliwa jestem bez niej ? Przywileje związane z tabliczką wcale mnie nie usatysfakcjonowały. Po krótkim czasie tabliczkę oddałam.

Powiem szczerze, tabliczki są bez znaczenia. ANi prestiż ani .......Na dodatek, b. niewielki procent osób je mający korzysta z przywilejów jakie dają. A więc po co ? Ozdoba? kolorowa? czy też jeden przed drugim chce pokazać kto ważniejszy i lepszy? To kompletnie niepotrzebne kwasy. rozwarstwienie społeczności. A przecież jesteśmy demokratami.
Teraz mamy jeszcze niezdrowe rankingi. Sprowadziły na nas niezdrową konkurencję. Spowodowały nieprzyjemną atmosferę, a nawet coś w rodzaju ostracyzmu. "konkurentowi nie będę nabijał licznika". a więc nabijanie licznika odbywa się dzięki samopomocy. Autolansu nie ganię, bo bez reklamy teskt utopi się w morzu informacji.

Bez tabliczki spróbowałam w serwisie Doorg.info . Tam bez tabliczek znakomicie wszyscy ze wszystkimi współpracowali. Pełna równość.

Przywileje redkacja mogłaby nadawać wg uzania swego, tym którzy je chcą mieć. A oznaczać jak kiedyś. piórami, albo np. kropkami.

Kolorowe "blachy" i " stopnie" to....... przypomina coś.... ale nie chciałabym nikogo obrazić.

Powtórzę, pisanie to frajda a nie posucie sobie humoru tabliczką. Ambicje przelejmy na artykuły a nie na tabliczki.

Nie tabliczka lecz chęć szczera zrobi z ciebie reportera,
Nie tabliczka lecz labora zrobi z ciebie redaktora.
Wielkim stażem też zostaniesz dziennikarzem.

Życzę wszystkim Wesołego Jajka i I duż humoru i radości....

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Zbigniew Kostka - odsłony (tym bardziej odsłony na materiał) nie są i nie były kryterium awansów. Co do Pana opinii, że "społeczność nie ma nic do gadania" - swego czasu przyznawaliśmy awanse na podstawie rekomendacji społeczności właśnie. Pomysł został zarzucony ze względu na znikome zainteresowanie :) Widać, awanse nie są jedyną motywacją do pisania w naszym serwisie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to jest jak w serwisie społecznościowym, społeczność nie ma nic do gadania!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spory były zawsze i zawsze będą. Czytają to nie tylko zainteresowani lecz i czytelnicy.
Czy o to nam chodzi by się skłócić !!!
Jest kilka osób , które moim zdaniem otrzymały awans zbyt szybko za małą ilość materiałów opublikowanych. Takie prawo redakcji. Czy mało wnosi wiele?.
Są również autorzy pozostający w cieniu .... i pozostaną. Cóż... tak bywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.